$
בארץ

רשות המסים תאפשר העברת תשלומים לחו"ל לצורך השקעות או הלוואות - באמצעות הצהרה בבנק בלבד

המסלול הירוק, שייכנס לתוקף מחר, לא נועד לכל העברות הכספים לחו"ל, אלא רק למטרות מסוימות, עליהן מבקשים כעת להקל את הבירוקרטיה - השקעה במניות חבר בני אדם, השקעה בנדל"ן בחו"ל, השקעה בנכסים אחרים בחו"ל (נכסים מוחשיים בלבד), מתן הלוואות לתושב חוץ, מתן הלוואות בעלים לחבר בני אדם

עמרי מילמן 16:5426.09.17

רשות המיסים הודיעה היום על השקת מסלול ירוק חדש שיאפשר ביצוע העברות של תשלומים לחו"ל, לצורך ביצוע השקעות בחו"ל או מתן הלוואות בחו"ל, באמצעות הצהרה בבנק בלבד. היום העברות כאלו, באמצעות תאגידים בנקאיים מחייבות במקרים רבים אישור ניכוי מס במקור של פקיד שומה למעט במקרים בהם נקבע כי תשלומים אלו פטורים מניכוי במקור. מה שמחייב את מי שרוצה להעביר את הכסף להגיע למשרדי מס הכנסה ולקבל אישור. כעת רשות המסים תאפשר את העברת התשלומים בפטור מניכוי מס במקור באמצעות טופס הצהרה שימולא בסניף הבנק (או באופן מקוון במערכת הבנקאית) וזאת ללא צורך להגעה למשרדי רשות המיסים לצורך קבלת האישור.

 

 

 

הרשות הדגישה כי המסלול הירוק, שייכנס לתוקף מחר, לא נועד לכל העברות הכספים לחו"ל, אלא רק למטרות מסוימות, עליהן מבקשים כעת להקל את הבירוקרטיה - השקעה במניות חבר בני אדם, השקעה בנדל"ן בחו"ל, השקעה בנכסים אחרים בחו"ל (נכסים מוחשיים בלבד), מתן הלוואות לתושב חוץ, מתן הלוואות בעלים לחבר בני אדם.

 

רשות המסים רשות המסים צילום: טל שחר

 

 

לדברי עו"ד הנרייט פוקס, שותפה בקבוצת מיסוי בינלאומי במשרד פרל כהן: "אין לראות בצו אדמיניסטרטיבי כמהלך להקלה במס, שכן במקרים המצוינים לא היה חל מס בכל מקרה. יש לראות בצו כמהלך של ישראל להביא אותה ליישר קו עם דרישות ארגון ה-OECD בנוגע למעבר הון חופשי אשר כל מדינות ה-OECD צריכות לשאוף אליו. הקלה בירוקרטית זו אשר היתה צריכה להיות מיושמת זה מכבר תאפשר למשקיעים ישראליים לבצע ביתר קלות השקעות חוצות גבולות והעמדת אמצעי מימון בחו"ל. המסלול הירוק אכן יביא לידי הורדה של חסמים על השקעות יוצאות, חסמים בהם נתקלו עסקים ישראליים רבים בשנים האחרונות. זו בהחלט התפתחות שיש לברך עליה ואשר אף תוביל למבט חיובי יותר מצד אנשי עסקים בחו"ל בכל הקשור לראייה שלהם את ישראל ואת עולם הרגולציה של המדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x