שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הערכות: תיקון אסדת תמר יימשך עד אמצע השבוע הבא

אתמול דווח על תקלה במהלך עבודות תחזוקה שוטפות באסדה המזרימה גז טבעי לישראל. ההערכות היו שתיקון התקלה יימשך לתוך השבת, אך כעת כאמור ההערכות מדברות על מועד מאוחר יותר

ליאור גוטמן 14:1622.09.17

24 שעות לאחר שנרשמה תקלה באסדת הפקת הגז של קידוח תמר והפעלת מצב חירום במשק האנרגיה, ההערכות החדשות הן שהתיקון לא יסתיים במהלך היומיים הקרובים והוא "יימרח" לאמצע השבוע הבא. כך על פי הערכות עדכניות של בכירים במשק האנרגיה.

 

כזכור, אתמול בשעות הבוקר החלו עבודות תחזוקה מתוכננות באסדת ההפקה של המאגר, במהלכן התגלה סדק באחת הצנרות שקשורה לסילוק פסולת ההפקה. התקלה גרמה לכך שאספקת הגז ירדה מ-50% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר שמאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל.

האסדה במאגר הגז תמר האסדה במאגר הגז תמר צילום: יח"צ

 

 

הסברה המקורית היתה שהתיקון יסתיים היום, מה שהפך להודעת משרד האנרגיה שהתיקון ייכנס לשבת. עתה כאמור ההערכות הן שהתיקון יקח עוד כמה ימים.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" שמשק הדלקים חזר למעשה חמש שנים אחורה. חלוקת הדלקים שהגיעה ל"כלכליסט" מלמדת שנכון לאמש בשעה 20:30 הפחם הוא הדלק הדומיננטי (כ-45%) כשאחריו סולר (כ-41%) וגז נוזלי (כ-13%). השאר הוא ייצור ממתקנים סולאריים. מבחינת חלוקת הייצור במשק, חברת החשמל מספקת כ-76% מהחשמל והשאר תחנות כוח פרטיות
בטל שלח
    לכל התגובות
    x