• תפריט
בארץ

כ-50 אלף אקדמאים במגזר הציבורי יקבלו מענק חד-פעמי של 2,000-1,500 שקל

בקרן של הסתדרות המח"ר הצטברו כ-50 מיליון שקל בעקבות הסכם מסגרת שקבע תוספת שכר של 5% ב-2008. מתוך התוספת הזו העובדים קיבלו רק 4.7% וההיתרה שהצטברה תחולק להם עכשיו

עמרי מילמן 16:4414.09.17

ההסתדרות חתמה היום (ה') על הסכם עם הסתדרות המח"ר (מדעי החברה והרוח) ומשרד האוצר לפיו עשרות אלפי עובדים אקדמאים מהמגזר הציבורי החברים בהסתדרות המח"ר ובעלי דירוג מח"ר יקבלו מענק חד-פעמי של בין 1,500 ל-2,000 שקל. ההסכם מסדיר באופן סופי את פירוק לשכת האקדמאים - אגודה מקצועית ללימודי ניהול ומנהיגות, והחזרת כספיה לעמיתים.

 

על פי ההערכות מדובר על כ-50 מיליון שקל שהצטברו בקרן של הסתדרות המח"ר בעקבות הסכם מסגרת שקבע תוספת שכר של 5% ב-2008. מתוך התוספת הזו העובדים קיבלו בפועל תוספת של 4.7% בלבד, והיתרה נכנסה לקרן שהייתה אמורה לדאוג לרווחת העובדים.

 

לפני שנתיים סוכם כי הקרן תקים אגודה מקצועית חדשה להעשרת העובדים אולם לאור חוסר הסכמות בין האוצר להסתדרות המח"ר בנוגע לתנאי ניהול האגודה וקיום השתלמויות מקצועיות בחו"ל, הוקמה אגודה שבפועל לא פעלה, ואותן הפשרות של 0.3% מהשכר הצטברו בקופת האוצר. כבר בשנה שעברה סוכם כי כי העובדים יקבלו את הסכומים שהצטברו בין 2009 ל-2012 ואילו יתר הסכום ייעוד להקמת אותה אגודה שבפועל לא פעלה, אולם כעת סוכם כי גם יתר הסכום יגיע לעובדים.

 

ההסכם שנחתם היום יחול גם על עובדים בדירוג המח"ר ברשויות המקומיות וגם על עובדי מח"ר שפרשו או יצאו לגמלאות מאז 2013 וכן עובדים שעבדו באותה תקופה במשרה חלקית ויקבלו על פי היקף העסקתם.

 

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. מברך על ההסכם אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. מברך על ההסכם צילום: אוראל כהן

 

כאמור ההסכם נחתם היום, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות המח"ר אלכסנדרה ציבולבסקי ונציגי משרד האוצר. במעמד טקס חתימת ההסכם נכחו גם יוסי כהן, המשנה לממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר ואפרת בן שושן, מנכ"לית הסתדרות המח"ר.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "מדובר בבשורה חשובה שעושה צדק היסטורי עם ציבור עובדים גדול". יו"ר הסתדרות המח"ר, אלכסנדרה ציבולבסקי, הוסיפה: אמרה במעמד הטקס כי: "הסתדרות המח"ר מייצגת כ-50 אלף עובדים אקדמאים שנושאים תרומה אדירה לשיפור איכות השירות הציבורי. עובדים אלו ראויים לצעדים מעשיים אשר מחזקים את מעמדם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x