בארץ

ח"כ מש"ס נאלץ להתפטר לאחר שחשף שהיה בחתונה של שני גברים

יגאל גואטה, המקורב לדרעי, הודיע הבוקר ליו"ר המפלגה על התפטרותו, בעקבות הסערה שעורר הראיון בו סיפר שהשתתף עם בני משפחתו בחתונה של שני גברים חרדים. הדברים עוררו ביקורת בקרב אישים חרדים ספרדים אותם הוביל השר לשעבר מש"ס שלמה בניזרי

שחר אילן 11:2313.09.17

ועדת החקירה לבדיקת האשראי לטייקונים איבדה את החבר הבוטה ביותר שלה. זאת לאחר שח"כ יגאל גואטה מש"ס הודיע הבוקר ליו"ר המפלגה ח"כ אריה דרעי על התפטרותו מהכנסת. גואטה נאלץ להתפטר בעקבות הסערה שעורר הריאיון בו סיפר שהשתתף יחד עם בני משפחתו בחתונה של שני גברים חרדים. עדין לא ברור אם יכנס ח"כ חדש במקום גואטה או שסגן השר במשרד הפנים משולם נהרי, שעזב את הכנסת במסגרת החוק הנורווגי, יחזור לכהן בה. כן לא ברור עדין אם גואטה יתפטר גם מתפקיד מזכ"ל ש"ס.

 

ח"כ יגאל גואטה ח"כ יגאל גואטה צילום: אוראל כהן

 

גואטה שנכנס לכנסת בינואר 2016 מקורב לדרעי והתראיין פעמים רבות כדי להגן עליו. הוא מילא בש"ס תפקיד דומה לזה שיו"ר הקואליציה דוד ביטן מהליכוד ממלא בהגנה על ראש הממשלה בנימין נתניהו. מלשכת השר דרעי נמסר כי הוא "אמר לח״כ גואטה כי הוא מכבד את החלטתו, הביע את הערכתו אליו והודה לו על פעילותו המבורכת ועל הרוח החדשה והנמרצת שהכניס לסיעת ש״ס. דרעי אמר לח״כ גואטה כי עוד נכונו לו תפקידים בתנועה וכי הוא משוכנע כי כישוריו יבואו לידי ביטוי".

 

גואטה התראיין בשבוע שעבר בגל"צ יחד עם בתו הזמרת שמחה גואטה. בראיון סיפר הח"כ על הפתיחות שלו לקבל את האחר כמו שהוא. בין היתר סיפר שאחיין שלו שגר בקיבוץ גינוסר ביקש ממנו לחתן אותו עם גבר. גואטה סיפר שסרב אבל "הלכנו כולנו לחתונה, אני אשתי וכל הילדים שלי, אפילו שבדרך כלל אני לא אומר לילדים שלי לאן ללכת, אבל הפעם, אמרתי לכולם לבוא 'השתתפות חובה', והלכנו ושימחנו אותם. אך הדגשתי לילדים שלי, שחתונה כזו, זה אסור ע"פ ההלכה".

 

הדברים עוררו גל של ביקורת בקרב אישים חרדים ספרדים אותם הוביל השר לשעבר מש"ס שלמה בניזרי. בניזרי אמר כשכיהן בכנסת שרעידות אדמה קורות בגלל משכב זכר. הוא כתב בשבוע שעבר באתר "בחדרי חרדים" כי "נעשתה תועבה בישראל, חילול השם נוראי. אדם כזה אינו ראוי לייצג אותנו. יש להוציא עת החוטא מחוץ למחנה לשחררו במהרה לביתו לשלום". מספר רבנים ביניהם הרב של צפת שמואל אליהו קראו להתפטרותו.

 

בפוסט שפרסם בפייסבוק בשבוע שעבר כתב גואטה כי "קומץ אנשי דלא מעלי, מנסים להפיץ דברים מעוותים בשמי, שכביכול נתתי לגיטימציה למעשים אסורים חלילה. זהו שקר וסילוף חמור. באותו ראיון הצהרתי מפורשות ואני מצהיר גם כעת, שזהו דבר באיסור חמור מן התורה והוא הדבר היחיד בעריות שהתורה כותבת עליו 'תועבה'". אך הדברים לא שיככו את הסערה.

 

גואטה ייצג את ש"ס בועדת החקירה לאשראי הטייקונים. הוא התבלט כאשר אמר שלא צריך לצלוב את מי שנתן את האשראי לטייקונים אבל צריך לתלות אותו. אחר כך אמר שאפשר להסתפק בלתלות עם הרגלים למעלה.

 

התפטרות גואטה מעוררת תגובות קשות במערכת הפוליטית אצל פוליטיקאים חילונים. יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד צייץ בטוויטר כי "גואטה ח״כ מצוין וחבר. עצוב שבישראל 2017 ח״כ נאלץ לסיים את תפקידו בגלל שהשתתף בחתונה של שני אנשים שאוהבים אחד את השני".

 

יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ מרב מיכאלי קראה לגואטה לחזור בו מהתפטרותו ולשר דרעי לא לקבל את ההתפטרות. לדבריה, "זה זמן טוב להיזכר שכל אדם נולד בצלם"

 

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) אמרה ש "צר לי מאד שהכנסת מפסידה היום חבר כנסת בעל עשייה חברתית רק בגלל עמדות חשוכות. לפני מספר חודשים ח״כ גואטה סיפר לי את הסיפור על חתונת אחיינו. חשבתי אז- כל הכבוד, לא כולם חשוכים... נראה שטעיתי".

 

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) אמרה ש"התפטרותו של ח"כ גואטה מצערת ומבישה. גואטה בחר לקדש את הערכים היהודים העליונים ביותר ביניהם "ואהבת לרעך כמוך", ונאלץ לשלם את המחיר המחפיר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x