שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

התאחדות התעשיינים נגד נטו תעשייה של כחלון

נשיא ההתאחדות שרגא ברוש מתח אתמול ביקורת על מסקנות הוועדה לעידוד התעשייה והבהיר כי "לא ישמשו חותמת גומי". התעשיינים מצפים לתוכנית בעלות של 1.5 מיליארד שקל, הכוללת הפחתות מסים

אדריאן פילוט 06:5013.09.17

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש תקף אתמול את עבודת הוועדה לקידום כושר התחרות של התעשייה הישראלית של שר האוצר משה כחלון - ועדה שזכתה לכינוי נטו תעשייה.

 

 

מימין שר האוצר משה כחלון ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש מימין שר האוצר משה כחלון ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש צילום: אלעד גרשגורן, אוראל כהן

 

 

ברוש אמר אתמול כי "מה שהאוצר הציג הוא לא נטו תעשייה, אלא אפילו אינו הסיכום של ועדה ציבורית. במקרה הטוב זה יכול להיחשב להמלצה של רפרנט באגף התקציבים". ברוש אמר את הדברים בתגובה ראשונה מצד התעשיינים למסקנות הוועדה, שאת יישומן מקדם מנכ''ל משרד האוצר שי באב''ד.

 

אתמול בבוקר הודלפו חלק ממסקנות הוועדה. בין המסקנות: מעבר לחישוב שעות נוספות על בסיס חודשי במקום על בסיס יומי, כמה יוזמות שאינן כרוכות בעלות תקציבית, יוזמות שכבר עלו ונפסלו בעבר וכן הקמת ועדות נוספות לבחינת פתרונות.

 

לאחר פרסום המסקנות, כמה תעשיינים חשבו שמדובר בוועדה אחרת, שאינה קשורה למה שמכונה נטו תעשייה, בשל הפער הגדול בין המסקנות בפועל לבין הציפיות שלהם.

 

"איך אפשר להגיד בבוקר שאלו מסקנות הוועדה אם היא מתכנסת רק בארבע אחר הצהריים כדי לגבש את מסקנותיה? אלא אם כן מישהו חושב שחברי הוועדה ישמשו חותמת גומי ואז צר לי, אבל הוא יווכח שלא כך היא", הוסיף ברוש.

 

ל"כלכליסט" נודע כי התאחדות התעשיינים, הארגון היציג של מגזרי התעשייה בישראל, מצפה ממשרד האוצר לגבש תוכנית בעלות תקציבית של 1.5 מיליארד שקל. בהתאחדות מצפים כי התוכנית תכלול, בין היתר, הפחתות מסים נוספות עבור התעשייה.

 

במשרד האוצר הסבירו כי מסקנות הוועדה אכן מהוות את מה שהתעשיינים מכנים "נטו תעשייה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x