שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת הכספים אישרה: לחד הוריים יהיה קל יותר לקבל מס הכנסה שלילי

על פי התקנות שאושרו, ברשות המסים יוכלו לאשר אוטומטית על בסיס מאגרי המידע שיקבלו מביטוח הלאומי על זכאות לקצבת ילדים, אבטחת הכנסה וכו'

עמרי מילמן 14:5911.09.17

ועדת הכספים אישרה היום תקנות של רשות המסים שיקלו על אמהות ואבות חד הוריים לקבל מענק עבודה (מס הכנסה שלילי). התקנות שאושרו קובעות כי רשות המסים תקבל מידע מהביטוח הלאומי למטרה זו בלבד. עד כה כדי להעניק מענק עבודה, שיכול להגיע עבור חד הוריים ל-8,640 שקל בחודש, נדרשים הזכאים לספק לרשות המסים מידע שיאשר את זכאותם. כעת עם הבקשה ומילוי פרטים בסיסיים על ההורה ועל המעסיק שלו, יוכלו ברשות המסים לאשר אוטומטית על בסיס מאגרי המידע שלהם והמידע החדש שיקבלו מביטוח הלאומי על זכאות לקצבת ילדים, אבטחת הכנסה וכו'.

 

 

 

 

רשות המסים רשות המסים צילום: טל שחר

 

עו"ד ישי פרלמן, ממחלקת החקיקה של רשות המסים, ציין כי הדרישה לקבל מידע על זכאות לקצבת ילדים תהא רק עבור אבות שאינם נשואים, שכן כמעט כל מקבלי קצבאות הילדים הן אמהות ולכן כדי להקל על התפעול והבירוקרטיה, רשות המסים תניח שכל האמהות שחיות בנפרד מבן זוגן מקבלות קצבאות ילדים. מצד שני, העברת המידע תמנע כפל הטבות למי שמקבל דמי מזונות או הבטחת הכנסה. לפי הערכות הרשות, ישנם כ-40 אלף זכאים בתנאים אלו, כאשר היקף מענקי העבודה לאוכלוסיה זו עומד על כ-70 מיליון שקל.

 

כדי לוודא שברשות המסים לא ייעשה שימוש בנתוני הביטוח הלאומי למטרות אחרות, נקבע בתקנות כי לאחר השימוש במידע הוא יימחק וכי לאגפים אחרים ברשות לא תהיה גישה אליו. פרלמן ציין בדיון כי כיום רשות המסים פועלת במטרה להגדיל את מיצוי הזכויות של מענק העבודה ושולחים מכתבים למי שעל פי הנתונים של הרשות עשוי להיות זכאי למענק עבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x