$
בארץ

החשד: בתי עסק השתמשו וסחרו במידע רגיש על חיילים

הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים מנהלת בשבועות האחרונים חקירה פלילית בחשד לפגיעה בפרטיות והחזקת מאגרי מידע שלא כדין. ככל הנראה, המידע שנאסף על החיילים היה לצורכי פרסום ושיווק

תומר גנון 14:4611.09.17

הרשות להגנת הפרטיות שבמשרד המשפטים מנהלת בשבועות האחרונים חקירה פלילית בחשד לשימוש וסחר במידע אישי רגיש אודות חיילים ברחבי הארץ.

 

במסגרת החקירה פשטו לאחרונה חוקרים על בתי עסק במרכז הארץ והחרימו מחשבים ומסמכים הדרושים לחקירת החשד לביצוע עבירות לפי חוק הגנת הפרטיות. במקביל נערכו חיפושים בבתיהם של בעלי העסקים.

 

ככל הנראה, המידע שנאסף על החיילים היה למטרות עסקיות (אילוסטרציה) ככל הנראה, המידע שנאסף על החיילים היה למטרות עסקיות (אילוסטרציה)

 

 

ככל הנראה, המידע שנאסף על החיילים היה למטרות עסקיות - בניית מאגרי מידע לצורכי שיווק ופרסום. זאת תוך ביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות והחזקת מאגרי מידע שלא כדין. בשלב זה לא ידוע האם המידע שנאסף על החיילים היה כללי - שמות, טלפונים וכתובות - או כלל גם מידע פיננסי כגון פרטי כרטיסי אשראי.

 

מהרשות להגנת הפרטיות (לשעבר רמו"ט – הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע) נמסר: "הרשות אינה חולקת מידע על פעולות אכיפה ובדיקה שהיא מקיימת אלא בסיומן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x