$
בארץ

רמי לוי: "קניון מבשרת לא קיבל שום הנחה או הטבה מהמועצה"

לוי חשוד שמינה מקורבים לראש מועצת מבשרת, יורם שמעון, לתפקידו ניהול בקניון בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים שלו. רשת המרכולים טענה שראש המועצה לא סיפק את ההטבות המדוברות ושכלל אין בסמכותו לספק אותן

תומר גנון ואורנה יפת 14:2311.09.17

"קניון מבשרת או רמי לוי לא קיבלו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון בעניין כזה או אחר ולבטח לא בנוגע להיטל השבחה, נושא אשר אינו בסמכות המועצה".

 

כך טוענת רשת המרכולים רמי לוי שיווק השקמה, בהודעה לעיתונות שהפיצה היום (ב') בעקבות חקירתו של בעל השליטה בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים ביחד עם ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון. לוי שעוכב אתמול בבוקר לחקירה ישהה במעצר בית עד מחר (ג').

 

על פי החשד בפרשה, שמעון קידם אינטרסים עסקיים של קניון מבשרת שנשלט ב-50% על ידי לוי, מנכ"ל ובעל השליטה (45%) ברשת החנויות רמי לוי שיווק השקמה הנסחרת בבורסה של ת"א לפי שווי שוק של 2.4 מיליארד שקל.

 

נחקר בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, רמי לוי נחקר בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, רמי לוי צילום: אוראל כהן, יואב דודקביץ

 

 

שמעון, כך החשד, פעל להפחית במיליוני שקלים ואף לבטל כליל תשלום היטל השבחה בגובה 21 מיליון שקלים שהוטל על הקניון שבשליטת לוי.

 

היטל השבחה הוא אגרה שמשולמת לרשות המקומית על אישור תוכנית שהביאה לעליית שווי הקרקע. בנוסף, על פי החשד, במסגרת תפקידו אפשר שמעון לקניון לעשות שימוש בשטח ציבורי הסמוך לו כחניון לבאי הקניון.

 

לפי החשד, בתמורה לקידום עסקיו של לוי, הוא ושותפו העסקי בקניון פעלו להטיב עם מקורביו של שמעון. כך למשל, אשתו בנפרד של שמעון מונתה למנהלת השיווק של הקניון.

 

בנוסף, מנהל מטה הבחירות של שמעון בעבר, עודד בר צבי, מונה למנכ"ל הקניון. מערכת יחסי התן וקח בין לוי ושותפו לשמעון נחשפה בתחקיר של העיתונאי יוסי מזרחי בערוץ 2.

 

"נושא היטל ההשבחה עדיין תלוי ועומד בפני שמאי מכריע ואובייקטיבי לפי חוק, כך שלא ניתנה שום הטבה ו/או הנחה", נטען בהודעת החברה. "יתרה מזו, אין בסמכותו של ראש מועצה והוא אינו יכול להפחית או לבטל היטל השבחה.

 

"ישנו הליך לפי חוק התכנון והבנייה לערעור על שומת היטל השבחה. החברה נקטה בהליך זה ועודנה מתנהלת במסגרתו. לא זו אף זו - החברה הפקידה ערבות בנקאית בסך של 21 מיליון ש"ח כחלק מהליך הערעור ובהליך זה טרם התקבלה הכרעה".

 

לגבי אשתו בנפרד של ראש המועצה טוענת החברה כי "מנהלת השיווק של הקניון היא פרודתו של ראש המועצה ולא היתה בת זוגו גם בעת שנשכרו שירותיה. מנהלת השיווק של הקניון היתה מנהלת שיווק של הקניון הסמוך במשך 13 שנה, ונמצאה כמועמדת מנוסה ומתאימה לתפקיד, ככזו המכירה כבר את האוכלוסייה המקומית של מבשרת ציון ואת השוכרים הפוטנציאליים".

 

בעניין מינוי ראש מטה הבחירות של שמעון למנכ"ל הקניון מסרה החברה כי "מנהל הקניון עודד בר צבי הינו מנהל קניונים ותיק. בין היתר ניהל את קניון האחים ישראל, קניון אלרוב בממילא וקניונים נוספים. מר בר צבי הוא מנהל מקצועי ומינוי טבעי לניהול הקניון. אנו סמוכים ובטוחים כי המשטרה תבצע את החקירה ביעילות ותמצא כי לא היה כל מקום לחקירתו של מר רמי לוי בעניין זה וכי לא נמצא כל רבב בפעולותיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x