$
בארץ

ירידה במספר דורשי העבודה בחודש אוגוסט

לפי נתוני שירות התעסוקה, בחודש הקודם התייצבו 165 אלף דורשי עבודה בלשכות - ירידה של 1.2% לעומת חודש יולי

שירות כלכליסט 12:4110.09.17

בחודש אוגוסט התייצבו בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ 165.3 אלף דורשי עבודה, מספר המייצג ירידה של 1.2% לעומת חודש יולי, כך לפי נתוני שירות התעסוקה המנוכים עונתית. בחודש אוגוסט נרשמה עלייה במספר דורשי העבודה הפוקדים את הלשכות, עלייה רגילה לחודש זה עקב תופעת מפוטרי הקיץ. עם זאת מדובר על עלייה נמוכה מבשנים קודמים, ולכן הנתונים מנוכי עונתיות מראים על מגמה כללית של שיפור במספר דורשי העבודה.

 

בסך הכל מספר המפוטרים והמתפטרים החדשים בחודש אוגוסט עמד על 19.8 אלף, ירידה של 3.1% בהשוואה לחודש יולי. מספר המפוטרים היה 12 אלף - ירידה של 6.2% לעומת יולי.

 

מספר תובעי האבטלה שאינם אקדמאים היה 68.9 אלף בחודש אוגוסט, ירידה של 0.2% לעומת חודש יולי. גם מספר תובעי האבטלה האקדמאים ירד ב-1% בחודש אוגוסט ל-19.8 אלף. עם זאת השינוי הרבעוני מצביע על עלייה של 5.3% במספר תובעי האבטלה האקדמאים.

 

לשכת התעסוקה לשכת התעסוקה צילום: יובל חן

 

 

ירידה נרשמה במספר תובעי הבטחת ההכנסה, שהם גברים ונשים התובעים קצבת קיום. באוגוסט עמד מספר תובעי הבטחת ההכנסה על 75.6 אלף, ירידה של 2.7% לעומת יולי ואילו מספרם של אותם תובעי הבטחת הכנסה בעלי וותק של מעל ל-270 יום בשנה האחרונה, אלו שנמצאים בעומק האבטלה ירד ב-1% ל-48.4 אלף. בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015 ירד מספר תובעי הבטחת ההכנסה ב-15% ומספרם של תובעי הבטחת ההכנסה הנמצאים בעומק האבטלה ב-17%.

  

"נתוני שירות התעסוקה מצביעים על המשך שיפור במגמות התעסוקה במשק, ובעיקר בולטת הירידה במספר תובעי הבטחת הכנסה, שנמנים על האוכלוסייה הענייה ביותר במשק", אמר בועז הירש, מנכ"ל שירות התעסוקה . 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x