$
בארץ

פרסום ראשון

משרדי האנרגיה והאוצר דוחים את טענות ועד חברת החשמל: מרבית הדרישות - אינן רלוונטיות

מנכ"לי המשרדים שי באב"ד ושאול מרידור השיבו בחריפות למכתב ששלח ועד העובדים בחודש שעבר ובו למעלה מ-100 דרישות הנוגעות לרפורמה שהמדינה מעוניינת לבצע בחברה

ליאור גוטמן 14:5506.09.17
"לאחר שבחנו את המסמך שהוגש על ידיכם הגענו לכלל מסקנה כי למרבית החומר שנדרש אין רלוונטיות לרפורמה ובפרט להוצאת הייצור (מחברת החשמל -ל"ג), ועל כן אין למידע המבוקש רלוונטיות להליך ההיוועצות ולהבנת ההשלכות של מהלך זה או אחר על חברת החשמל ועל עובדיה". במילים אלו מסכמים מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור את דרישות ועד עובדי חברת החשמל לקבל לידיהם את כלל החישובים הכלכליים וניתוחי סקטור האנרגיה שיחולו על מדינת ישראל לאחר סיומה של הרפורמה המתגבשת בחברת החשמל.

 

המכתב אליו חתומים שני המנכ"לים הוגש הבוקר (ד) ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, עם העתקים לוועד חברת החשמל, רשות החשמל ומשרדי הממשלה הרלוונטים והוא מהווה תשובה למעשה לשורת דרישות שהציב הוועד בטרם יסכים לדבר על רפורמה.

 

 

מימין: מרידור ובאב"ד מימין: מרידור ובאב"ד צילומים: עמית שאבי, אוראל כהן

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בחודש שעבר שלח ועד עובדי חברת החשמל מכתב מפורט ובו יותר מ-100 דרישות בנוגע לרפורמה שהמדינה רוצה לבצע בחברה, כאשר חציים מכוון לשאלות מאקרו כגון תוכנית־האב של משק האנרגיה או מהי רשימת הביקושים בחברת החשמל, והחלק השני שלה עוסק בענייני איתנות פיננסיות ומדיניות, לרבות תוכנית ניהול המערכת שיקבע תעריפים או הסכם הסדר נכסים בין חברת החשמל למדינה.

 

במכתב התשובה של שני המנכ"לים הם מזכירים לוועד שהליך ההיוועצות מולם, "אינו מחייב או מכוון לכך ששני הצדדים יגיעו להסכמות לגבי עצם הרפורמה, אלא נועד לארגון העובדים להשמיע את טענותיו". בנוסף השניים מסרו לוועד כי הוא מתריע בפני סכנות שהוא עצמו לא יודע להסביר אותם. "היה מצופה שתעבירו אלינו בצורה מסודרת לפחות את חלקן של ההשלכות עליהן כן הצלחתם לעמוד, אולם השלכות אלו לא הועברו", אומרים שם, וסיכמו כי דרישת נתונים כה מקיפה לא התקבלה באף רפורמה שעשתה המדינה ולכן החשש הוא שמישהו מנסה להצר את צעדי המדינה מבלי שהוא מודה למעשה שהוא נגד הרפורמה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x