$
בארץ

גפני מאשים את היועמ"ש בהסתרת חוות דעת בעניין חיפה כימיקלים

יו"ר ועדת הכספים: "זה יעלה להם ביוקר. נראה אותם עובדים בלי ועדת הכספים"

שחר אילן 10:1504.09.17
יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ משה גפני מיהדות התורה מאשים את היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדנבליט בהסתרת חוות הדעת המשפטית בעניין חיפה כימיקלים. לדבריו, זה יעלה להם ביוקר ואיים בפעולות תגמול נגד משרד המשפטים וביכול בקשות שלו בוועדה.

 

 

 

 

משה גפני משה גפני צילום: אלכס קולומויסקי

 

גפני סיפר שבשבועות האחרונים שוחח עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד ארז קמיניץ וביקש לברר האם אפשר לתת לחיפה כימיקלים היתר רעלים למרות שעיריית חיפה מסרבת לתת למפעל רישיון עסק. זאת, במטרה לאפשר המשך הפעלת המפעל למרות התנגדות עיריית חיפה. קמיניץ ענה שיש חוות דעת משפטית שהדבר בלתי אפשרי. גפני ביקש לקבל את חוות הדעת. לדבריו אחרי יומיים נענה שחוות הדעת היא מסמך פנימי והיועץ המשפט לממשלה מסרב להעביר אותה.

 

גפני תקף בחריפות את עמדת היועץ המשפטי לממשלה: "אם יש דברים שלא מעבירים אלינו, לא נעביר הרבה דברים אחרים. ההתנגדות תעלה ביוקר. נראה אותם עובדים בלי ועדת הכספים. כאילו עוסקים בסודות צבאיים. גם סודות צבאיים העברנו בלי דליפות".

 

גפני אמר את הדברים בדיון על בקשת משרד המשפטים לעדכן תעריפי אגרות, שאותם מתכוונת הוועדה לאשר. מנהל אגף רישום מקרקעין במשרד המשפטים עו"ד שלומי הייזלר הבטיח להעביר את דברי גפני ליועץ המשפטי לממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x