$
משפט

דיסקונט עיקל כספים של גד זאבי ממזרחי טפחות

בדיון שהתקיים בביהמ"ש המחוזי הסכים הבנק שעיקולים שהוצאו על כספים שמגיעים לזאבי ממכירת בית החולים אלישע יוסרו, אך בינתיים הבנק קיבל צו עיקול נוסף שטרם נדון

ענת רואה 06:5803.09.17

כספים המגיעים לאיש העסקים גד זאבי כתוצאה ממכירת קרקע השייכת לו בלוד לבנק מזרחי טפחות, יעוקלו לטובת כיסוי חובותיו של זאבי לבנק דיסקונט — כך הורתה בשבוע שעבר השופטת בטינה טאובר מבית המשפט המחוזי בחיפה. 

 

 

טאובר קיבלה בכך את בקשת בנק דיסקונט להרחיב צו עיקול זמני על כספים המגיעים לזאבי. לטענת הבנק זאבי חייב לו 22 מיליון דולר בגין ערבותו לחברת אינפקוס בשליטתו שביצעה עסקאות נפט באמצעות מימון שקיבלה מהבנק.

 

גד זאבי ומנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי גד זאבי ומנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

 

בשבוע שעבר התקיים דיון בצווי העיקול הקשורים לחברת אינפקוס אך עוד לפני כן הגיש הבנק את הבקשה המייחסת לקרקע בלוד. לטענת דיסקונט באמצעות עוה"ד אסף אנגלרד וזוהר אילן בימים הקרובים אמורה להתבצע העסקה של מכירת חלקה של חברת מירג' פיתוח ישראל נכסי נדל"ן שהינה חברה בקבוצת החברות של זאבי, בקרקע בלוד לחברת נציבים נכסים וציוד, חברה בת בבעלות מלאה של בנק מזרחי טפחות. הקרקע סמוכה לבניין קיים של הבנק בלוד ומטרת הבנק היא לרכז את יחידות המטה שלו באתר מרכזי בלוד.

 

זאבי טוען כי הוא אינו נהנה מאף אחד מעסקיו אלא אלו מוחזקים בשרשור שבראשו נאמנות משפחתית של אשתו וילדיו לדעתי. עם זאת, לטענת דיסקונט מסתמן כי זאבי הוא בעל השליטה בפועל בחברת מירג' נדל"ן, ולדברי הבנק נציגו של זאבי אישר לבנק בינואר 2016 כי הנאמנות המשפחתית הרשומה בליכטנשטיין הינה עבור בני משפחתו מקרבה ראשונה של זאבי. עוד טען דיסקונט כי אותו נציג אמר עוד בפגישה עם הבנק כי מקור הכספים לתשלום הריביות שזאבי שילם לבנק במהלך השנים הגיע מפעילות קבוצת זאבי ובין היתר מרווחיו של בית החולים אלישע.

 

השופטת טאובר החליטה להורות על מתן הצו הזמני עד שזאבי ימסור את תגובתו. העיקול הזה לא נדון בדיון שהתקיים ביום חמישי האחרון בפני טאובר, במסגרתו היא המליצה לזאבי ולבנק דיסקונט לנסות ולהגיע להסכמות והוצע כי הדבר יעשה בפני השופט בדימוס עדי זרנקין. בסיומו של דיון ארוך הסכים בנק דיסקונט שהעיקולים הזמניים על כספי התמורה מביהח אלישע יוסרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x