שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

שירות המדינה יוותר ללא נציב: נתניהו לא יאריך את כהונתו של אודי פראוור כממלא מקום

ל"כלכליסט" נודע כי כהונתו של ממלא מקום נציב שירות המדינה המסתיימת במוצ"ש הקרוב לא תוארך. משרד רה''מ: "כשיהיה לנו מה להודיע - נודיע"

אדריאן פילוט 16:2931.08.17

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא צפוי להאריך את כהונתו של ממלא מקום נציב שירות המדינה, אודי פראוור, כך נודע ל"כלכליסט".

 

כהונתו של פראוור כממלא מקום מסתיימת במוצאי שבת הקרבה. לפי כלל הארכות, נתניהו היה צפוי להאריך את כהונתו של פראוור לעוד שלושה חודשים, אך כאמור, נכון לעכשיו, נתניהו לא יאריך את כהונתו שלפראוור והמשמעות היא כי הנציבות תפעל ללא נציב לתקופה בלתי קצובה. מדובר בהודעה דרמטית אך במובן מסוים, לא מפתיע שכן גורמים בסביבתו של פראוור מסרו ל"כלכליסט" כי "הוא באמת לא יודע אם לקבוע פגישות ליום ראשון הבא או לא. עד אתמול בלילה לפחות, הוא לא ידע כלום מה קורה איתו בתחילת שבוע". לפיכך תישאר שירות המדינה של ישראל- ללא ראש. ממשרד ראש הממשלה נמסר: "כשיהיה לנו מה להודיע - נודיע".

 

 

נתניהו. "כשיהיה מה להודיע - נודיע" נתניהו. "כשיהיה מה להודיע - נודיע" צילום: איי פי

 

 

זה יותר משלושה חודשים שנתניהו מחפש אחרי נציב שירות המדינה, אחרי שמשה דיין עזב את תפקידו. לפני שלושה חדשים, מינה נתניהו את אהוד (אודי) פראוור, סמנכ'''ל במשרד ראש הממשלה, כממלא מקום הנציב. מינויו של פראוור הגיע אחרי שנתניהו לא הצליח למנות את החשבת הכללית לשעבר, מיכל עבאדי, עקב התנגדותו הקשה של שר הבריאות, יעקב ליצמן; וגם לא הצליח לקדם את מינויה של דרורית שטיינמץ, מנהלת אגף התקציבים ופרוקייטים במשרד רה''מ, כממלא מקום זמני עקב התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כפי שנחשף ב"כלכליסט". שמו של אורן הלמן, המכהן כסמנכ"ל שיווק ורגולציה של חברת החשמל, גם עלה כמועמד אפשרי, אך נתניהו ירד מהאפשרות מהר מאוד.

 

מינויו של פראוור, שכבר כיהן כממלא מקום הנציב ערב מינויו של הנציב הוקדם משה דיין, נעשה על ידי נתניהו בלית ברירה שכן הוא לא היה יכול לספוג מבוכה נוספת בנושא. פראוור לא נמנה עם המועמדים המובילים לתפקיד גם הפעם.

 

החיפושים אחרי הנציב הקבוע הגיעו ככל הנראה בלחץ הויעץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שאינו שש מלהאריך כהונות של ממלא מקום לתפקידים בכירים בשירות המדינה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x