שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הרפורמה של בנט: עד שנת 2021 - 70% מתלמידי התיכון ייגשו לבחינות ב-4 ו-5 יחידות אנגלית

התוכנית ששמה Give me five צפויה להיכנס לבתי הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה. מטרתה לפתח מיומנויות באנגלית לכל שכבות הלימוד עם דגש על קידום השפה המדוברת. משרד החינוך מתעתד לגייס 1,000 מורים חדשים לאנגלית מהארץ ומחו"ל וצפוי לחלק מלגות בהיקף של 21 אלף שקל לגיוס סטודנטים להוראת אנגלית

ספי קרופסקי 12:1130.08.17

יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים, שר החינוך נפתלי בנט הציג הבוקר (ד') תוכנית חדשה לשיפור רמת לימודי האנגלית. השר בנט הציב יעד של 70% מקרב כלל תלמידי התיכון שייגשו לבחינות ב-4 ו-5 יחידות אנגלית עד שנת 2021. כיום, 62% מהבוגרים ניגשים לבחינות ב-4 ו-5 יחידות אנגלית (ראו תרשים).

 

 

 

התכנית ששמה Give me five צפויה להיכנס לבתי הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה. מטרתה לפתח מיומנויות באנגלית לכל שכבות הלימוד עם דגש על קידום השפה המדוברת.

 

 

 

כיתות י' יעברו קורס של 30 שעות באנגלית מדוברת; כיתות ח' יעברו בחינות מיצ"ב מתוקשבות (בתחילה כפיילוט שיתרחב בהמשך); כיתות ז' יקבלו תוספת של 1,000 שעות לימוד ב-447 בתי ספר באנגלית; בכיתות ט' יופעלו 130 מועדוני דיבייט. עבור כיתות ד' ו-ו' ייפתחו ספריות כיתתיות ב-250 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ. עבור השכבות העליונות יתווספו כ-2,000 שעות לימוד לשם "הקפצת" תלמידים ממתכונת של 3 יחידות אנגלית ל-4 ול-5 יחידות.

 

שר החינוך נפתלי בנט שר החינוך נפתלי בנט צילום: אוהד צויגנברג

 

 

בצד המעשי, משרד החינוך מתעתד לגייס 1,000 מורים חדשים לאנגלית מהארץ ומחו"ל וצפוי לחלק מלגות בהיקף של 21,000 שקל לגיוס סטודנטים להוראת אנגלית. במטרה לשפר את רמת ההוראה, רף הקבלה ללימודים במכללות יעלה והבוגרים יהיו רק אלה שסיימו 5 יחידות אנגלית בבגרות, בשונה מעד כה כשגם בוגרי 4 יחידות לימוד ניגשו להוראת אנגלית. המשרד גם ייפתח סדנאות מיוחדות למורים חדשים לאנגלית, שבהן תינתן להם מעטפת תמיכה פדגוגית.

 

שר החינוך נפתלי בנט שהציג את התכנית הבוקר במסיבת עיתונאים בתל אביב מסר כי "מיסודי ועד תיכון, תלמידי ישראל יחלו לפתח מיומנויות בשפה האנגלית ויקבלו כלים על מנת לדעת כיצד להתבטא. בעולם הגלובאלי של היום, לתכנית זו יש חשיבות מכרעת בקרב עתיד ילדינו. גדל פה דור שלמד לשנן present simple, אני רוצה שיגדל פה דור שילמד לדבר באנגלית. כשם שהצלחנו עם התכנית הלאומית לחמש יחידות לימוד במתמטיקה, אין לי ספק שנצליח גם בתכנית לקידום אנגלית מדוברת בבתי הספר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x