$
בארץ

נפל הפור: 120 עובדי טבע בכפר סבא הולכים הביתה

בתום מו"מ אינטנסיבי במעורבות ההסתדרות הוחלט להקטין את מספר המפוטרים, שעמד במקור על 175; סיום ההעסקה ייצא לפועל רק לאחר החגים

דרור רייך 20:3229.08.17

תמה הסאגה במפעל של טבע בכפר סבא: אחרי פיטורים של 110 עובדי טבע טק בנאות חובב, הגיעו היום (ג') הוועד וההנהלה להבנות על פיטוריהם של 120 עובדים במפעל.

 

 

 

בתום תשע שעות של מו"מ אינטנסיבי בתיווכו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הגיעו ההסתדרות, ועד עובדי טבע כפר סבא והנהלת החברה בראשות מארק סבג להסכמות שמביאות לסוף הסכסוך בין הצדדים, שכלל השבתה של המפעל שלשום.

 

 

 צילום: בלומברג

 

הצדדים סיכמו כי היקף הפיטורים בטבע כפר סבא יצומצם בכ-30%, ויעמוד על 120 עובדים לעומת 175 במקור. רשימת העובדים שיסיימו את עבודתם תיקבע בשיח הדדי בין הוועד וההנהלה ותוך התחשבות במצב הסוציאלי של כל עובד. עוד נקבע כי סיום ההעסקה ייצא לפועל רק לאחר החגים.

 

החוב הענק שרובץ על טבע בעקבות רכישת אקטביס, החטיבה הגנרית של אלרגן, תמורת 35 מיליארד דולר בשנה שעברה וניסיון החברה להימנע מהורדת דירוג האשראי שלה בשל חוב זה, מאלץ אותה ללכת לתוכנית התייעלות בכל רחבי העולם כולל בבסיס האם שלה בישראל.

 

המנכ"ל הזמני של החברה, יצחק פטרבורג, אמר עם פרסום הדו"חות הכספיים בתחילת החודש כי "עד סוף השנה טבע תשלים פיטורים של 7,000 עובדים על רקע המיזוג עם אקטביס" והוסיף "אם המפעלים בישראל לא יהיו תחרותיים - תהיה בעיה".

 

טבע מעסיקה ברחבי העולם כ־56 אלף עובדים, מתוכם 6,863 עובדים בישראל כאשר 4,000 הם עובדי ייצור ו־900 מועסקים במחקר ופיתוח. השאר במטה ובהנהלת וכן בזרוע השיווק והמכירה המקומית. עובדי טבע בישראל מהווים כ־12% מכלל עובדי החברה.

 

 

 

טבע כבר פיטרה כ-5,000 עובדים ברחבי העולם שקוצצו במסגרת המיזוג עם חטיבת הגנריקה של אלרגן וצפויה לפטר עוד 2,000 עובדים.

 

ח"כ מיקי רוזנטל, חבר ועדת הכספים, אמר כי "אני מצטער על כל עובד שפוטר בטבע אבל מברך שההליך נעשה בהסכמה והצלחנו לצמצם את מספר המפוטרים. ועדת הכספים מודה להנהלת טבע שנענתה לקריאתה ולוועד העובדים שגילה אחריות בשעת משבר. הוועדה תעמוד לצד החברה כדי לחלץ את טבע מהמשבר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x