$
בארץ

ביה"ד לעבודה הקפיא את פיטורי 400 עובדי חיפה כימיקלים עד לסוף ספטמבר

במהלך החודש הקרוב יתנהל גישור בין העובדים להנהלה בידי יובל רכלבסקי, לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר. ביה"ד: "למעסיק מותר לסגור ואם ישתכנע שמדובר בסגירה בתום לב אזי אין ברירה".

ליאור גוטמן 14:5429.08.17

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, אלכס קוגן, קבע כי הפיטורים בחברת חיפה כימיקלים, בהיקף של 400 עובדים, יוקפאו עד ה-27.9. בנוסף נקבע דיון להוכחות יממה קודם לכן, כדי לדון בטענות ארגון כוח לעובדים שהמהלך אינו חוקי.

 

 

 

במהלך החודש הקרוב יתנהל גישור בין העובדים להנהלה ע"י יובל רכלבסקי, שכיהן בעבר כממונה על השכר במשרד האוצר. הגישור יעסוק באופן אספקת האמוניה למפעל ואם יסתדר יחזור לפעול.

  

עובדי חיפה כימיקלים מתבצרים במפעל בעקבות הפיטורים (ארכיון) עובדי חיפה כימיקלים מתבצרים במפעל בעקבות הפיטורים (ארכיון) צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

עו"ד עמי שחר, שותף בנ. פינברג ושות' שמייצג את הנהלת חיפה כימיקלים, טוען ש"מדובר בהחלטה על פיטורים שנכפתה על החברה לנוכח סירוב העירייה לאמץ את הפתרון לאספקת האמוניה שקבעה הממשלה. לאחר חמישה חודשים ללא עבודה ובתשלום שכר מלא, ולאחר צעדים שנקטה החברה כדי למנוע את הפיטורים, לא נותרה ברירה והתחושה שכל השערים נסגרו בפניה.

 

הנשיא כוגן קבע כי "למעסיק מותר לסגור ואם ישתכנע שמדובר בסגירה בתום לב אזי אין ברירה". מי שבינתיים מביע תמיכה בעובדים הוא סגן השר להגנ"ס ירון מזוז. זה מיועד להתמודד מול יונה יהב בבחירות המוניציפליות שיתקיימו בחיפה בשנה הבאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x