$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ליצמן מקדם את יהודה אדלר לניהול בית החולים וולפסון

עשרה חודשים לאחר שהיה אמור להיבחר מנהל חדש, מקדם שר הבריאות את מועמדותו של בכיר בביה"ח שיבא, למשרת המנכ"ל בוולפסון. פרופ' אדלר הציג את מועמדותו לניהול וולפסון עם פרסום המכרז לפני כשנה אך הסיר אותה בהמשך

ספי קרופסקי 08:1220.08.17

שר הבריאות יעקב ליצמן מקדם את מועמדותו של פרופ' יהודה אדלר לתפקיד מנכ"ל בית החולים וולפסון, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מועמדותו של פרופ' אדלר, שכיום מכהן בתפקיד בכיר בשיבא (תל השומר), עלולה להיתקל בהתנגדות מצד גורמים שונים במערכת הבריאות ומחוצה לה, בין השאר בשל ההליך הארוך והמסורבל שקדם לכך.

 

פרופ' אדלר (50), המועמד המוביל של ליצמן, מכהן כעת כמנהל פרויקט תלפיות בשיבא וכן כיו"ר ועדת ההתמחות בבית החולים הממשלתי.

 

אדלר הוא מומחה לקרדיולוגיה ונחשב לאחד המומחים הגדולים בארץ בתחום רפואת הלב, שיקום הלב ורפואה מונעת. בעבר ניהל את בית החולים הפרטי "משגב לדך" בירושלים, שבבעלות קופת חולים מאוחדת. הוא ניגש למכרז הראשו לניהול וולפסון, אך בהמשך הסיר את מועמדותו.

 

 

פרופ' יהודה אדלר. צירופו המאוחר עלול לגרור ביקורת פרופ' יהודה אדלר. צירופו המאוחר עלול לגרור ביקורת צילום: עמית שעל

 

 

הוועדה לבחירת מנהל חדש לבית החולים הממשלתי בחולון תתכנס בסוף החודש לאחר פארסה שנמשכת כבר כמעט שנה. גם התאריך הנוכחי, בסוף החודש, הוקדם לאחר שהוחלט לכנס את הוועדה בסוף ספטמבר. ההחלטה להקדים את התאריך התקבלה על רקע לא מעט הרמות גבה מצד גורמים במערכת הבריאות שתהו מדוע לוקח כל כך הרבה זמן לבחור מנכ"ל לבית החולים הממשלתי בחולון. בכל מקרה, מדובר בסוף מאוד לא מהיר לסאגה ארוכה ומתישה שכללה גם את פתיחת המכרז מחדש בבחודש יוני לבקשת גורמים בכירים במשרד הבריאות, וזאת על מנת שניתן יהיה לכלול בו מועמדים נוספים.

 

המנכ"ל הקבוע הקודם של וולפסון, ד"ר יצחק ברלוביץ', היה אמור לעזוב בסוף חודש אוקטובר 2016, אך נותר בתפקיד חצי שנה נוספת עד אפריל.

 

זאת מכיוון שבג"ץ הקפיא את המכרז בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בבית החולים איריס לוונשטיין לוי, שביקשה להתמודד על התפקיד אף שאינה רופאה. מי ששימשה מאז כמנהלת הזמנית היא ד"ר זהבית זיו־נר.

 

למרות האפשרות לקידום בחירת מנכ"ל לבית החולים, גררו נציבות שירות המדינה ומשרד הבריאות רגליים ולא קבעו תאריך לכינוס הוועדה שתפקידה לבחור מנכ"ל חדש במשך זמן רב. כל זאת בזמן שבית החולים הממשלתי, שכמו רוב בתי החולים סובל מגירעון פיננסי המכביד על פעילותו, משווע למינויו של מנהל קבוע.

 

בעקבות ההחלטה החריגה לפתוח את המכרז פעם נוספת, חלק מהמועמדים שנכללו ברשימה הראשונית אף שקלו לפנות לסעד משפטי, אך לבסוף החליטו לא עשו זאת.

מאחורי הקלעים התקיים בחודשים האחרונים מאבק לא קל בין בכירים במערכת הבריאות באשר לזהות המנהל החדש בבית החולים הממשלתי.

 

בין המועמדים הנוספים לניהול בית החולים נמנים - סגן מנהל הדסה ד"ר אשר שלמון, סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי, סגן מנהל בית החולים מאיר בכפר סבא ד"ר ארז ברנבוים, סמנכ"לית מערכות מידע ותפעול בבית החולים איכילוב בתל אביב ד"ר אסתי סייג וסגן מנהל בית החולים ברזילי באשקלון, פרופ' יניב שרר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x