$
בארץ

הראל לוקר נבחר ליו"ר התעשייה האווירית

לאחר עיכוב של חודשים ארוכים במהלכם קידם שר הביטחון אביגדור ליברמן את יאיר שמיר לתפקיד אך נתקל בקשיים בשל ניגוד ענייניו בחברות הממשלתיות הוחלט על מינויו של לוקר

שירות כלכליסט 15:0516.08.17

דירקטוריון התעשייה האווירית בחר היום (ד') בעו"ד הראל לוקר לתפקיד יו"ר הדירקטוריון. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, תמך במינוי, כפי שפורסם ב"כלכליסט". המינוי יעבור עתה לאישור ועדת המינויים של רשות החברות הממשלתיות, ולחתימות שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר האוצר משה כחלון.

 

 

מאז פרישת רפי מאור מתפקיד היו"ר בספטמבר 2016 מתנהלת התעשייה האווירית ללא יו"ר. מועמדו של ליברמן לתפקיד היה יאיר שמיר, אך הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות פסלה את המינוי בשל חשש מניגוד עניינים בין התפקיד לעסקיו הפרטיים של שמיר. ליברמן ערער על הפסילה, אך שמיר נפסל גם בדיון הנוסף וועדה.

 

 

הראל לוקר הראל לוקר צילום: חיים צח/ לע"מ

 

לוקר אמר לאחר הבחירה: "אני מודה לדירקטוריון החברה ולשרי הביטחון והאוצר על האמון שהם נותנים בי, ושמח וגאה על האפשרות שאכהן כיו"ר החברה הביטחונית הגדולה בישראל. תרומתה של התעשייה האווירית לביטחון מדינת ישראל לאורך השנים והיום היא אדירה. מעטות החברות בארץ אשר להן השפעה כה מכרעת על חייהם וביטחונם של אזרחי ישראל. התעשייה האווירית היא גם החברה הטכנולוגית הגדולה בישראל, עם יכולות בלתי נתפשות, ובעלת זכויות רבות בפיתוח כלכלת ישראל והפיכתה למוטת טכנולוגיה. רק לפני שבועיים באו לידי ביטוי יכולות אלו בשיגור המוצלח לחלל של שני לוויינים פרי פיתוח התעשייה האווירית. אני מאמין כי דירקטוריון החברה, מנהליה ועובדיה, ימשיכו להוביל את צמיחתה של התעשייה האווירית כחברה עסקית גלובלית מובילה בתחומה, לטובת מדינת ישראל, החברה ועובדיה".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x