$
בארץ

מנכ"ל טבע נפגש עם שר הכלכלה: "נמשיך להיות מחויבים לישראל"

אלי כהן וצוות משרדו קיימו דיון עם פרופ' יצחק פטרבורג במטרה לבחון דרכי שיתוף פעולה כדי לחזק את היתרון התחרותי של טבע בישראל. פטרבורג: "אנו נחושים לנהל את האתגרים ולא שהאתגרים ינהלו אותנו"

עמרי מילמן 13:5116.08.17

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן וצוות משרדו קיימו הבוקר (ד') דיון עם נשיא ומנכ"ל טבע הזמני, פרופ' יצחק פטרבורג, במטה החברה בפתח תקווה, במסגרתו נידונו צעדים להרחבת נוכחותה של טבע בישראל.

 

בין המשתתפים נכחו שי רינסקי מנכ"ל משרד הכלכלה, אהרון אהרון מנכ"ל הרשות לחדשנות, ונחום איצקוביץ' מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה.

 

יצחק פטרבורג יצחק פטרבורג צילום: עמית שעל

 

 

מטרת הפגישה הייתה לבחון דרכים לשיתוף פעולה כדי לחזק את היתרון התחרותי של טבע בישראל. פטרבורג הציג לכהן את התוכניות שמבצעת החברה בשנים האחרונות שנועדו להפיכת המפעלים וקווי הייצור בישראל למתקדמים יותר באופן שיאפשר ייצור מתקדם שיתחרה באופן יעיל וטוב יותר בעולם.

 

בין הצדדים עלתה האפשרות לשיתוף פעולה עם רשות החדשנות בראשות אהרון אהרון על מנת לקדם מיזמים בעלי היבט טכנולוגי בתחומי הפארמה. במשרד הכלכלה בוחנים כבר תקופה ארוכה דרכים לבסס את תעשיית הפארמה המקומית וליצור תעשייה מובילה, כדוגמת תעשיית הסייבר הישראלית.

 

מימין: שי רינסקי ואלי כהן מימין: שי רינסקי ואלי כהן צילום: אוראל כהן

 

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מסר בתום הפגישה כי "טבע היא חברה משמעותית וחשובה במשק הישראלי, ומשרד הכלכלה והתעשייה נכון לסייע לה לצלוח את המשבר שאליו נקלעה. טבע הצליחה בין היתר הודות להטבות מס בישראל ופיתוחים של מדענים ישראלים, ואני מברך על הצהרת החברה בעניין מחויבותה לישראל ולהמשך השקעות בה"

 

פטרבורג אמר "אנו נחושים לנהל את האתגרים ולא שהאתגרים ינהלו אותנו. יש לנו תוכניות סדורות, הן בהיבט של התייעלות והן בהיבט של המשך פיתוח והשקות של מוצרים חדשניים. טבע גאה להיות חברה ישראלית גלובלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x