$
בארץ

חיפה כימיקלים תקזז ימי חופש לעובדים המושבתים

הנהלת החברה החליטה על הצעד עד שתתקבל החלטה על האמוניה. העובדים: מגלגלים עלינו את התנהלותם הקלוקלת

ליאור גוטמן 08:0815.08.17

הנהלת חיפה כימיקלים תקזז לעובדיה המושבתים ימי חופש עד להכרעה בנושא האמוניה. לפי תכנוני החברה כלל העובדים שיצאו לחופשה כפויה יממנו אותה בצורה מלאה או חלקית מכיסם, כלומר על ידי ניצול ימי חופשה שנצברו עד היום.

 

נוהל ניצול כפוי של ימי חופש אינו נדיר, וחברות שונות לרבות ממשלתיות נוטות לנצל מדי פעם את האפשרות. הבעיה היא שבעוד בחברות שונות הנוהל קצוב בזמן, בחיפה כימיקלים או במשרדי הממשלה לא יודעים מתי יימצא פתרון כזה שיניח את דעת כלל הגורמים הממשלתיים וההנהלה, כלומר גם יאפשר את הפעלת המתקנים וגם ימנע פיטורים של כ־800 איש. מחיפה כימיקלים נמסר שבהיעדר פתרון קבע "העובדים יפוטרו או חלקם יצא לחל״ת לתקופה ארוכה. החברה שילמה משכורות לכלל עובדיה כחמישה חודשים ולא יכולה להמשיך בכך אפילו יום אחד מעבר להארכה שניתנה לבקשת ועדת הכספים בראשות משה גפני".

 

 

הפגנת עובדי חיפה כימיקלים (ארכיון) הפגנת עובדי חיפה כימיקלים (ארכיון) צילום: אמיר זיו

 

 

מנגד, בוועד העובדים של החברה טוענים שמדובר בהפרת הבטחה שניתנה לגפני. "אין בכוונתנו לתת יד לניסיונכם לגלגל באכזריות את השלכות התנהלותכם הקלוקלת לכתפי העובדים ובני משפחותיהם רגע לפני החגים", כתב להנהלת החברה רפי קמחי המלווה את ההתארגנות מטעם כוח לעובדים. העובדים טוענים ש־20% מפעילות המפעל הצפוני "לא מבוססת כלל על מיכל האמוניה, ופעילות זו מניבה לחברה רווח של כחצי מיליארד שקל בשנה, לעומת הוצאות שכר שנתיות של 100 מיליון שקל בלבד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x