$
בארץ

ראש המל"ל החדש: בכיר השב"כ מאיר בן שבת

בן שבת כיהן בשנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי; הוא יחליף את ממלא המקום הזמני איתן בן דוד, ששימש כיו"ר המל"ל לאחר שאבריאל בר יוסף שנבחר על ידי נתניהו לתפקיד נאלץ לוותר עליו עקב מעורבותו בפרשת הצוללות

אדריאן פילוט 12:2113.08.17
ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף את זהותו של ראש המועצה לביטחון לאומי החדש, מאיר בן שבת, והוא צפוי להתחיל את כהונתו בעוד יומיים. בן שבת הוא יליד 1966, נשוי ואב לארבעה, כיהן בשלוש השנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי - תפקיד מקביל לדרגת אלוף בצה"ל.

 

בן שבת הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן, התוכנית לדירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים מאוניברסיטת ת"א, ומגוון רחב של קורסים בתחומי המודיעין והניהול הבכיר.

 

מאיר בן שבת מאיר בן שבת

 

 

בן שבת התגייס לשירות הביטחון הכללי בינואר 1989, מיד עם תום שירותו הסדיר בחטיבת גבעתי. הוא החל את דרכו כעובד מן השורה במרחב הדרומי של השירות, רכש מומחיות בתחום החמאס ברצועת עזה והיה שותף למרבית הפעולות נגדה בשני העשורים האחרונים, ובין השאר ניהל מטעם השירות את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה".

 

לאורך שנות עבודתו באירגון, כיהן במגוון רחב של תפקידי ניהול, באגפי ביצוע ובאגפי מטה; עמד בראש שתי חטיבות וכיהן בראשות שלושה אגפים: אגף הסייבר, האגף הארצי לסיכול טרור וריגול ולמחקר ולמדיניות, והמרחב הדרומי.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי בן שבת "הופקד על ניהולן של מערכות הכוללות מאות עובדים ומנהלים בתפקידים שונים ובמקצועות מגוונים, ניהל עשרות מבצעים מודיעיניים וסיכוליים, קיים קשרי חוץ ענפים, הקים יחידות, הוביל שינויים מבניים, ניהל תהליכי מחקר וחשיבה אסטרטגית ועסק בעיצוב המדיניות בשורה ארוכה של נושאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x