$
בארץ

המחיר ששילמה אייפקס על גו גלובל טרוול: 230 מיליון שקל

העסקה שנחשפה ב"כלכליסט" בוצעה לפי שווי של כ־280 מיליון שקל. החברה מפעילה מנוע חיפוש להזמנת שירותי תיירות

גולן חזני 08:4513.08.17

המחיר ששילמה קרן אייפקס ישראל על 80% מאתר התיירות Go Global Travel (גו גלובל טרוול) עומד על 230 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". הקרן, שמנוהלת בידי זהבית כהן, רכשה את השליטה באתר מידי המייסדים ניסים (נינו) תגר ונטלי דנוב דקאלו לפי שווי חברה של כ־280 מיליון שקל. תגר בן ה־70 ייסד את החברה לפני יותר מעשור והתרחק מחשיפה תקשורתית לאורך השנים.

 

גו גלובל טרוול מפעילה מנוע חיפוש וטכנולוגיה להזמנת חדרי מלון ושירותי תיירות לסוכני נסיעות ומפעילים בתחום. לחברה משרדים ברחבי העולם, פעילות משמעותית ביותר מ־32 מדינות ויותר מ־4,000 לקוחות. היא מעסיקה 80 עובדים ברחבי אירופה ומרכזה ברמת־גן.

 

אף שהיא פחות מוכרת מבין סוכנויות הנסיעות, גו גלובל טרבל היא החברה השניה בגודלה בתחום בישראל. הכנסותיה ב־2016 עמדו על כמיליארד שקל, כשרק חברת הנסיעות השטיח המעופף מקדימה אותה ואילו אשת טורס, קשרי תעופה ואיסתא, מדורגות אחריה. לפי הערכות, החברה רושמת רווח של כ־25 מיליון שקל בשנה.

 

גו גלובל טרוול פועלת בשווקים ברחבי אירופה וים התיכון וכן באמצעות מכירות אסטרטגיות ובריתות בצפון ודרום אמריקה ואסיה. עיקר ההכנסות של החברה, המנוהל על ידי ליאור זעירא, מגיע ממדינות מזרח אירופה.

 

זוהי רכישה ראשונה של אייפקס בתחום התיירות, אם כי ניתן לראות ברכישה כסינרגית לעיסקה הראשונה שביצעה הקרן - רכישת קבוצת אתרי זאפ. מאז, אייפקס רכשה את חברת הדלק טן, חברת ההסעדה שולץ, חברת המכשור הרפואי סינרון, השליטה בקמעונאית מקס סטוק, וחברת הבקרה אלקטרונית 3M.

 

זהבית כהן מנהלת קרן אייפקס זהבית כהן מנהלת קרן אייפקס צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x