$
בארץ

האלוף עמיקם נורקין מונה למפקד חיל האוויר

האלוף נורקין בן -51, ששימש בתפקידו האחרון כראש אגף התכנון, יחליף את מפקד חיל האוויר היוצא, האלוף אמיר אשל

שירות כלכליסט 19:0310.08.17
בטקס שנערך היום (ה') בלשכת הרמטכ"ל מונה מונה האלוף עמיקם נורקין למפקד חיל האוויר. באירוע השתתפו גם שר הביטחון אביגדור ליברמן וחברי פורום המטה הכללי.

 

האלוף נורקין (51), שכיהן בתפקידו האחרון כראש אגף התכנון, יחליף בתפקידו את מפקד חיל האוויר היוצא, האלוף אמיר אשל, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך חמש השנים האחרונות וישתחרר מצה"ל לאחר כ-40 שנות שירות.

 

נורקין נולד וגדל במושב בית שערים שבעמק יזרעאל. סבו מצד אמו היה ממייסדי נהלל וסבו מצד אביו היה מראשוני אגודת השומרים. הוא קרוי על שמו של עמיקם שמאי, בן דודו של אביו, שנהרג ב-16 במאי 1966 כאשר הג'יפ שבו נסע עלה על מוקש סורי.

 

ביולי 1985 התגייס לצה"ל וסיים קורס טיס מס' 113 במגמת קרב ביולי 1987 כחניך מצטיין. לאחר ארבעה חודשי טיסה על סקייהוק בשלב האימון המתקדם שובץ ב-1988 כטייס מבצעי בטייסת אבירי הזנב הכפול, טייסת F-15, בכך היה לטייס ה-F-15 הצעיר ביותר אי פעם בעולם.

 

 

מימין: מפקד חיל האוויר החדש אלוף עמיקם נורקין עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט מימין: מפקד חיל האוויר החדש אלוף עמיקם נורקין עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט צילום: דובר צה"ל

 

 

בתחילת שנות ה-90 שימש סמ"ט ב' בטייסת הפטישים שהטיסה מטוסי קורנס מבסיס החיל בחצרים והשתתף בגיחות הפצצה במהלך מבצע דין וחשבון. הדריך במגמת "מתקדם קרב" בבית הספר לטיסה, באמצע שנות ה-90 מונה לסמ"ט א' בטייסת נשר הזהב שמטיסה מטוסי F-16 והשתתף במבצע ענבי זעם. בתפקידו הבא שימש ראש מדור במחלקת מבצעים של חיל האוויר.

 

בשנים 2002-1999 פיקד על טייסת "אבירי הזנב הכפול". ב-2003 נבחר להוביל את צוות הקליטה של ראשוני מטוסי ה-F-16I, "סופה", בחיל האוויר.

 

ביולי 2015 הועלה לדרגת אלוף והחל לכהן כראש אגף התכנון, עד למינויו למפקד חיל האוויר.

 

נורקין נשוי ואב לשלוש בנות.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אמר בטקס: "העברת המקל ביד בוטחת לנורקין נראה לי כמהלך טבעי. נורקין, עשית את כל התפקידים המרכזיים שחיל האוויר ידע להציע למפקדים המצטיינים שלו. המינוי הזה נראה לי המהלך הטבעי אחרי הצטיינות לאורך כל שנות השירות".

 

האלוף נורקין אמר בטקס: "אני מודע לגודל האתגר. אני נרגש מן המעמד. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל הקולט יכולות רבות אשר ירחיבו את מוטת אחריותו. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של יותר שותפות עם זרועות הצבא ואגפיו- הן בבניין הכוח והן בהפעלת הכוח. חיל האוויר של השנים הקרובות הוא חיל של אנשים איכותיים ומסורים- הגאים בתרומתם לביטחון ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x