$
בארץ

היועמ"ש יודיע: כתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

היועץ אביחי מנדלבליט צפוי להודיע בקרוב לרעיית ראש הממשלה כי הוא החליט להעמידה לדין בכפוף לשימוע בגין עבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת פרשת המעונות. עורך הדין של משפחת נתניהו: "האשמות שווא אבסורדיות"

ynet 21:2507.08.17
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להודיע לרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו כי הוא החליט להעמידה לדין בכפוף לשימוע בעבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת פרשת המעונות.

 

מנדלבליט צפוי להודיע על החלטתו בקרוב בעקבות ביצוע השלמות חקירה במשטרה בפרשת המעונות, שחיזקו את המלצתה המקורית של פרקליטת מחוז ירושלים ושל פרקליט המדינה להעמיד לדין את הגברת נתניהו.

 

מיד לאחר פסח המליצה פרקליטות המחוז, שצפויה לנהל את התיק בבית המשפט, שעל פי חומר הראיות וכמה השלמות חקירה ובהן אחת לפני שבוע כי יש מקום לאמץ את המלצת המשטרה שהתקבלה לפני שנה. בהודעה המשטרה בעבר נאמר שנמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של נתניהו ושלושה אנשי עזר שהעניקו שירותים לנתניהו ולמעונות.

 

שרה נתניהו שרה נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

הפרשיות שנחקרו עסקו בהעסקת מטפלת לאביה המנוח של שרה נתניהו, שאת עלותה גלגלה על חשבון המדינה. החקירה עסקה גם בגלגול הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו על חשבון המדינה ובהם העסקת החשמלאי אלי פחימה בעבודות פרטיות. כמו כן עלה חשד לניפוח עלות הוצאות ארוחות בבית ראש הממשלה ורכישת רהיטי גן לבית הפרטי בקיסריה על חשבון המדינה לכאורה.

 

עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו, מסר בתגובה: "אם הפרסומים נכונים - מדובר בהאשמות שווא אבסורדיות. עד לאן מגיעה הרדיפה כנגד משפחת נתניהו? עד לכוס תה שהגישה עובדת הבית לאביה של הגברת נתניהו בן ה-97 שהתגורר בביתה על ערש דווי?".

 

ממשרד המשפטים נמסר: "בעקבות הפרסומים בעניין תיק המעונות נבקש להבהיר כי בשלב זה טרם התקבלה החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה בפרשה. כשתתקבל החלטה, לאחר ביצוע השלמות החקירה האחרונות שעליהן הורה היועץ, תפורסם הודעה מסודרת לציבור, כמקובל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x