$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מגיוס עובדים ועד השכ"ד: כל הפרטים על המעבר של פייסבוק מרוטשילד לשרונה

פייסבוק ישראל תשכור מקבוצת עזריאלי חמש קומות במגדל החדש בדמי שכירות של כ־1.74 מיליון שקל לחודש ולמשך 7 שנים, עם אופציות להארכה

אורן פרוינד 07:1307.08.17

המטה של פייסבוק בישראל יעזוב את שדרות רוטשילד בתל אביב ויעבור למגדל עזריאלי שרונה, כך נודע ל"כלכליסט". שני הצדדים ניהלו מו"מ להעברת המטה במשך מספר חודשים ובסוף שבוע האחרון חתמו על העסקה. פייסבוק נמצאת לקראת תהליך של התרחבות וגיוס של מאות עובדים בישראל, ולצורך כך תשכור מעזריאלי חמש קומות בשטח כולל של 12 אלף מ"ר (ועוד כ-5,000 מ"ר באופציה). העסקה, שנחתמה לתקופה של שבע שנים עם אופציות להארכה, כוללת גם השכרת 100 חניות. עוד נודע ל"כלכליסט" כי פייסבוק תהיה אחת השוכרות היקרות של עזריאלי וצפויה להערכת גורמים בענף לשלם בין 145 שקל למ"ר כולל דמי ניהול. מדובר בשכר חודשי של 1.74 מיליון שקל שהם 20.8 מיליון שקל בשנה. שווי החוזה עבור עזריאלי לתקופה של שבע שנים הוא כ-145 מיליון שקל.

 

 

 

עזריאלי שרונה, מתנשא לגובה של 255 מטר על פני 61 קומות, וכולל את שטח הקומה הגדול ביותר שקיים היום בהיצע מגדלי המשרדים בישראל - כ־2,400 מ"ר לכל קומה. בסך הכל כולל המגדל כ־118 אלף מ"ר שטחי משרדים. אכלוס המגדל מתחיל בימים אלה, לאחר קבלת טופס 4 בסוף יוני.

 

 

145מיליון שקל - דמי השכירות שתשלם פייסבוק ישראל לעזריאלי בשבע שנים 145מיליון שקל - דמי השכירות שתשלם פייסבוק ישראל לעזריאלי בשבע שנים צילום: AIKO , משה צור אדריכלים בע"מ

 

 

פייסבוק תצטרף לחברות נוספות שכבר חתמו על הסכמי שכירות במגדל החדש, בהן: חברת הענק הבינלאומית אמזון בשטח של 24 אלף מ"ר; איירון סורס שכבר אכלסה 10,000 מ"ר וצפויה להגדיל את שטח השכירות בעוד 2,000 מ"ר; סיטי־בנק (כ־3,000 מ"ר); פירמת המחקר הבינלאומית נילסן (כ־2,400 מ"ר); פירמת עוה"ד פרל כהן צדק לצר ברץ, ששכרה שתי קומות (כ־4,700 מ"ר); ריג'וס הבינלאומית (2,400 מ"ר); OPC שבשליטת קנון של עידן עופר; sentinel labs ששכרה שתי קומות (4,800 מ"ר); וחברת Labs של טדי שגיא ששכרה יותר מ־8,000 מ"ר בארבע הקומות העליונות להקמת חללי עבודה משותפים.

 

עדי סופר תאני - מנכ"לית פייסבוק ישראל עדי סופר תאני - מנכ"לית פייסבוק ישראל

 

פייסבוק ישראל, שמנוהלת על ידי המנכ"לים המשותפים ג'ואי שמחון ועדי סופר תאני, מעסיקה בארץ נכון לעכשיו כ־110 עובדים אולם צפויה להגדיל את מספרם משמעותית. פייסבוק שכרה לראשונה את המשרדים שלה בשדרות רוטשילד בספטמבר 2014, בשלב ראשוני היא שכרה ארבע קומות בשטח כולל של 3,500 מ"ר ובמחיר של 120 שקל למ"ר. לאחרונה סיימה פייסבוק לשפץ עוד שתי קומות ברוטשילד, אך תוכניתה לקבל שתי קומות נוספות נדחתה מחוסר שטחים פנויים.

 

את העסקה הובילו מצד קבוצת עזריאלי הסמנכ"ל וראש תחום המשרדים גדעון אברמי, מנהל השיווק איל ברק, מנהלת השיווק מרב שלומוביץ־ברק וסמנכ"ל תחום המשרדים שרון לוי בסיוע עו"ד אביב פריאנטי. את פייסבוק ישראל ייצג משרד נת"מ שירותי נדל"ן בהובלת מרלה אודס, מנהלת חקלקת ליווי וייעוץ חברות, ודיוויד ג'רום, בסיוע עו"ד יעל בר־שי.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x