שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מסתמן: פיטורי 350 עובדי טבע בישראל יידחו עד לאחר החגים; גפני: "סביר שהחברה תתאושש"

בתום דיון בוועדת הכספים הוחלט על הקמת צוות מעקב ובו הח"כים גפני, רוזנטל וחזן; סמנכ"ל טבע אמר בישיבה: "אנחנו מעוניינים להידבר עם העובדים וההסתדרות, אך אין לנו אפשרות לגרירת רגליים"

שחר אילן 12:4606.08.17

יש סיכוי גבוה שפיטוריהם של 350 עובדי טבעבישראל יידחו עד לאחר החגים - כך מסתמן מההבנות שהושגו בין ועדת הכספים של הכנסת לבין הנהלת טבע. הבוקר  (א') מקיימת הוועדה דיון בפיטורי העובדים.

 

 

 

בשבוע שעבר התאחדה הוועדה סביב קריאתו של ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) לחברה להקפיא ל- 3 חודשים את פיטורי העובדים בחברה. טבע סירבה בשבוע שעבר להתחייב לכך, אבל נערך מו"מ מאחורי הקלעים בין טבע לבין היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד שגית אפיק, שבו הושגו ההבנות.

 

נציגי טבע הבהירו כי אינם יכולים להתחייב בפומבי בעניין בשל מצבה הקשה של החברה. סמנכ"ל טבע, דוד לוסטיג אמר בוועדה: "אנחנו מעוניינים להידבר עם העובדים וההסתדרות, אך אין לנו אפשרות לגרירת רגליים".

 

"אנו רוצים לעזור לטבע ומבינים את גודל המשבר אבל לא יכולים להסכם שיפוטרו עובדים", אמר ח"כ רוזנטל. "בשום מדינה אחרת בעולם טבע לא קיבלה הטבות מס כפי שקיבלה בישראל. לכן, למספר העובדים המפוטרים בארץ לא יכול להיות זהה למספר המפוטרים בעולם. החברה לא יכולה להתייעל רק על גב העובדים וצריך לדעת איך ההנהלה מתייעלת. החברה צריכה להודיע שלא יהיו פיטורים עד שתהיה הודעה לוועדת הכספים".

 

ח"כ מיקי רוזנטל. הציע לדחות ב-3 חודשים את הפיטורים ח"כ מיקי רוזנטל. הציע לדחות ב-3 חודשים את הפיטורים צילום: בשמת איבי

 

ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) טען כי "דומה שהנהלת טבע מבקשת לנצל את המשבר האמיתי שממנו סובלת החברה כדי לפטר עובדים מאוגדים ולהעסיק במקומם עובדים לא מאוגדים. ישנן עובדות המלמדות על היעדר תום לב באופן התנהלותה של חברת טבע. היא מפרסמת מודעות דרושים, בו בזמן שהיא מתכוונת לפטר עובדים".

 

ח"כ רחל עזריה (כולנו) אמרה כי "החברה יכלה להגיע להסכמות עם העובדים. לא היינו צריכים להגיע לדיון הזה".

 

מספר חברי כנסת יצאו נגד ההתערבות של הוועדה. ח"כ מיקי לוי (יש עתיד): "אני מציע לכולנו לדבר בסגנון אחר. אכן נעשו טעויות אבל אין זה מתפקידה של הוועדה לדון בטעויות וברכישות על ידי טבע. מצד שני, ניתנו לטבע ע"י המדינה הטבות מס במיליארדים. בשנת 2013 הצלחנו למנוע את הפיטורים של העובדים. מה שאנו מחפשים כעת זה פיתרון שנמצא בהישג יד. החברה יכולה לדבר עם ועדי העובדים". ח"כ אורן חזן (ליכוד) הצטרף לטענה ש"הוועדה לא צריכה לנהל את החברה".

 

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "אני לא רוצה לחיות במדינה שבה ועדת הכספים מנהלת חברות עיסקיות. מצד שני, לוועדת הכספים יש מקום לדרוש מטבע להכנס למו"מ עם העובדים כדי שישארו כמה שיותר עובדים בארץ".

 

בתום הדיון הוועדה החליטה על הקמת צוות מעקב שיכלול את היו"ר משה גפני (יהדות התורה), ח"כ רוזנטל וח"כ חזן. ד). גפני הודיע שיבקש דיווח אחת לשבוע. לנציגי טבע אמר: "אני לא רוצה לאיים, אבל אתם תצטרכו אותנו בהמשך ואנו נעזור לכם". גפני דחה דברי לוסטיג כי תהליך הפרישה מרצון מיצה את עצמו. "המדינה וועדת הכספים עזרו לחברה הרבה יותר מאשר לחברות אחרות. סביר להניח שחברת טבע תתאושש. אם היינו חושבים שהיא הולכת להתרסק אז הדיונים מיותרים. אני מבקש לא לפטר עובדים עד אחרי החגים ולהגיע לפתרון".

 

 

דיון בחדרו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בעניין הפיטורים בטבע דיון בחדרו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בעניין הפיטורים בטבע צילום: יחצ

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x