$
בארץ

"אין גבול לאכזריות": עובדי חיפה כימיקלים הוזמנו לתדריך וקיבלו מכתב שימוע לפני פיטורים

לאחר שאתמול העביר בעלי החברה מכתב לראש הממשלה ובו הודיע כי החברה נאלצת לסגור שעריה ולפטר 800 עובדים היום זומנו העובדים לתדריך וקיבלו מכתב בו נכתב: "הוחלט לשקול את סיום העסקתך". בוועד הגיבו בחריפות: "אפילו יושרה בסיסית ליידע עובדים מהי מטרת המפגש אין להנהלת החברה"

ליאור גוטמן 12:1003.08.17
מהלך סגירת מפעלי חיפה כימיקלים עולה שלב: חלק מעובדי החברה הוזמנו הבוקר לכאורה למה שהוגדר כתדריך על מצב החברה, כאשר חלק מהעובדים שהגיע נדהם לגלות שה"תדריך" כולל גם מכתב שימוע לפני פיטורים. בהודעת החברה לעובדים נמסר ש"בעקבות החלטת החברה לסגור את מפעלי החברה השוכן במפרץ חיפה, עליה ניתנה הודעה לעובדים, הוחלט לשקול את סיום העסקתך". העובדים שקיבלו מכתב שכזה יוכלו להתייחס לדברים עד ל-7 באוגוסט באופן אישי, או בכתב עד לתחילת השבוע. בהעדר תשובה החברה מצהירה שתקבל החלטה במעמד צד אחד.

 

הזימון לשימוע לעובדי חיפה כימיקלים הזימון לשימוע לעובדי חיפה כימיקלים

 

מוועד העובדים של החברה, שמתבצר מאז אתמול בלילה במפעלי החברה, נמסר בתגובה: "אין גבול לאכזריותה של הנהלת חיפה כימיקלים צפון כלפי העובדים. העובדים זומנו ל"תדריך מחלקתי" כשפועל חילקה ההנהלה זימונים לשימוע של לפני פיטורים. אפילו את היושרה הבסיסית ליידע את העובדים שנתנו מדמם לחברה מהי מטרת המפגש, אין להנהלת החברה". 

 

רוב העובדים העדיפו להמנע מהגעה ל"תדריך" לאחר שהוועד העלה את החשש כי מדובר במעמד שישמש למסירת מכתבי פיטורים. העובדים מבטיחים לקיים צעדי מחאה כבר היום בצהרים כנגד המהלך.

 

כזכור, אתמול הודיעה החברה על סגירת פעילותה בישראל פיטורי 800 עובדים. במכתב שנשלח לרה"מ נתניהו, לשר האוצר כחלון ולשר הכלכלה אלי כהן כתב בעלי החברה, ג'ולס טראמפ, "בצר לנו, לאחר מאמצים כבירים, הגענו לנקודה בה לא נוכל להחזיק יותר את פעילות החברה בישראל. למיטב הבנתנו לא נקבל אישור לחזור לפעילות בעתיד הקרוב ולכן אין לנו ברירה אלא לסגור את החברה לאלתר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x