בארץ

ישי פרנקל מונה למנכ"ל האוניברסיטה העברית

פרנקל שהיה סגן נשיא אינטל העולמית ומכהן גם כחבר הוות"ת יחליף את בילי שפירא שכיהנה בתפקיד בשמונה השנים האחרונות

ספי קרופסקי 15:2002.08.17
ישי פרנקל מונה למנכ"ל האוניברסיטה העברית ויחליף את בילי שפירא שכיהנה בתפקיד בשמונה השנים אחרונות. פרנקל מכהן כיום כסגן נשיא באינטל העולמית ובשנים 2007 עד 2017 שימש כמנכ"ל אינטל ירושלים. משנת 2013 הוא גם מכהן כחבר בוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה.

 

המנכ"ל החדש למד בעצמו בעברית והוא בוגר תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים. כמו כן הוא למד תואר ראשון נוסף במדעי החברה והרוח. הוא עתיד לפרוש בימים אלו מתפקידו בות"ת וייכנס לתפקיד החדש בעוד כשלושה חודשים.

  

ישי פרנקל, המנכ"ל החדש של האוניברסיטה העברית ישי פרנקל, המנכ"ל החדש של האוניברסיטה העברית

 

 

נשיא האוניברסיטה הנכנס פרופ' אשר כהן שהודיע על המינוי מסר כי "אני מאחל הצלחה רבה לישי פרנקל, אני מאמין שהשילוב הייחודי שלו - היכולות הניהוליות הגבוהות, הידע האקדמי במדעים מדויקים, עיונים וניהוליים, ההכרות המעמיקה עם שוק ההשכלה הגבוהה, הניסיון הבינלאומי ואישיותו המרשימה יתרמו רבות לעתיד האוניברסיטה העברית".

 

הנשיא והמנכ"ל החדשים צפויים להתמודד עם אתגרים לא קלים ובראשם המשבר הפיננסי שעמו המוסד היוקרתי מתמודד בשנים האחרונות. דו"ח פיננסי של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) חשף בשנה שעברה כי לאוניברסיטה העברית גירעון כולל של 100 מיליון שקל, הנובע בעיקר מהפנסיה התקציבית שהיא סוחבת על גבה ואשר מגיעה ל־20% מהוצאותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x