$
בארץ

גרירת הרגליים של משרד הבריאות: רק בעוד חודשיים ייבחר מנהל בי"ח וולפסון

כמעט שנה לאחר המועד המקורי להחלפת מנכ"ל בית החולים הממשלתי, קבעו נציבות המדינה ומשרד הבריאות תאריך לכינוס הוועדה שתבחר מנכ"ל חדש. הסאגה נמשכה זמן רב בעקבות חילופי תפקידים בנציבות ובשל רצון מערכת הבריאות לפתוח את המכרז למועמדים נוספים

ספי קרופסקי 19:5030.07.17
כמעט שנה לאחר המועד המקורי, המכרז לתפקיד מנהל בית החולים וולפסון יסתיים רק בסוף ספטמבר. בעוד כחודשיים תתכנס הוועדה הייעודית לבחירת מנהל חדש מטעם נציבות המדינה ומשרד הבריאות, ותבחר במנהל קבוע.

 

מדובר בסוף מאוד לא מהיר לסאגה ארוכה ומתישה שכללה גם את פתיחת המכרז מחדש בחודש שעבר לבקשת גורמים במשרד הבריאות לכלול בו מועמדים נוספים, שלפחות אחד מהם הוא סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר אשר שלמון.

 

המנכ"ל הקבוע הקודם של וולפסון, ד"ר יצחק ברלוביץ', היה אמור לעזוב בסוף חודש אוקטובר 2016, אך נותר בתפקידו חצי שנה נוספת, עד אפריל האחרון, מכיוון שבג"ץ הקפיא את המכרז בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בבית החולים איריס לוונשטיין לוי, שביקשה להתמודד על התפקיד אף שאינה רופאה. מי ששימשה מאז כמנהלת הזמנית היא ד"ר זהבית זיו-נר.

 

בית החולים וולפסון (ארכיון) בית החולים וולפסון (ארכיון) צילום: יובל חן

 

 

אלא שלמרות האפשרות לקידום בחירת מנכ"ל לבית החולים, גררו הנציבות ומשרד הבריאות רגליים ולא קבעו תאריך לכינוס הוועדה שתפקידה לבחור מנכ"ל חדש. זאת כאמור בשל רצונם של גורמים במערכת הבריאות לפתוח את המכרז למועמדים נוספים וגם בעקבות חילופי המשמרות בראשות נציבות שירות המדינה.

 

פרופ' יצחק ברלוביץ', מנכ"ל וולפסון הקודם פרופ' יצחק ברלוביץ', מנכ"ל וולפסון הקודם צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

כל זאת בזמן שבית החולים הממשלתי, שכמו יתר בתי החולים סובל מגירעון פיננסי המכביד על פעילותו, משווע למינויו של מנהל קבוע. בעקבות ההחלטה החריגה לפתוח את המכרז פעם נוספת, חלק מהמועמדים שנכללו ברשימה הראשונית אף שקלו לפנות לסעד משפטי, אך לבסוף לא עשו זאת.

 

המועמדים הבולטים לניהול בית החולים הממשלתי מבין השישה שהגישו מועמדות לתפקיד הם סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי, סגן מנהל בית החולים מאיר בכפר סבא ד"ר ארז ברנבוים, סמנכ"לית מערכות מידע ותפעול בבית החולים איכילוב בתל אביב ד"ר אסתי סייג וסגן מנהל בית החולים ברזילי באשקלון פרופ' יניב שרר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x