$
בארץ

הלמ"ס: שיעור האבטלה ביוני ללא שינוי - 4.5%

מדובר ב-178 אלף בלתי מועסקים. בשיעור האבטלה עלה ב-0.2% מתחילת השנה ועלייה קלה נרשמה גם בשיעור המועסקים חלקית שלא מרצון

מיקי פלד 13:2727.07.17

שיעור האבטלה ביוני נותר על 4.5%, ללא שינוי לעומת חודש מאי, כך מסרה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר ב-178 אלף בלתי מועסקים. מתחילת השנה עלה שיעור האבטלה ב-0.2%.

 

 

 

גם שאר הנתונים על שוק העבודה ממשיכים להצביע על החוזק שלו והיציבות היחסית של החודשים האחרונים. כך לדוגמה שיעור ההשתתפות בכח העבודה, שהוא סך כל העובדים והמובטלים ביחס לסך כל בני ה-15 ומעלה, עמד על 64%, גם כן ללא שינוי לעומת מאי. בקרב גילאי העבודה העיקריים, בני 64-25, שיעור ההשתתפות ירד

ברבעון השני של השנה ב-0.1% לכ-80%, ושיעור האבטלה עלה ב-0.2% ל-3.9%. בנוסף, עלה מעט שיעור המועסקים חלקית שלא מרצון ל-2.4% מסך כל המועסקים, עלייה של עשירית האחוז לעומת הרבעון הראשון.

 

השינויים ברבעון השני הם מינוריים, לכאורה אפילו זניחים מבחינה סטטיסטית, אך הם עשויים להצביע בעתיד על נקודת המפנה של שוק העבודה הישראלי. זאת משום שהם מצטרפים לשינויים קטנים גם כן במדדים השונים המצביעים על מצב המשק, כמו מדד הייצור התעשייתי שירד בחדות בחודש מאי, מדדי הפדיון של רשתות השיווק שרשמו האטה בקצב הגידול ומדדים נוספים, שכולם מצביעים על כך שהמשק הישראלי ממשיך לצמוח, אך בקצב נמוך יותר מאשר ידענו בשנה האחרונה.

 

שירות התעסוקה (ארכיון) שירות התעסוקה (ארכיון) צילום: שאול גולן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x