$
בארץ

סופית: איריס לוונשטיין לוי לא תוכל להתמודד על מנכ"לות ביה"ח וולפסון

בג"ץ דחה את בקשתה של מנהלת קרן המחקרים לשעבר במרכז הרפואי וולפסון לקיים דיון נוסף בעתירתה שנדחתה. הנשיאה נאור: "דיון נוסף אינו מיועד לניסיון לערער על פסיקתו של בית המשפט"

ספי קרופסקי 13:1427.07.17

בג"ץ דחה היום (ה') את בקשתה של מנהלת קרן המחקרים לשעבר במרכז הרפואי וולפסון, איריס לוונשטיין לוי, לקיים דיון נוסף בעתירה שהגישה.

 

 

 

לוונשטיין לוי ביקשה בעתירתה להתמודד במכרז לתפקיד מנהלת בית החולים הממשלתי אף שאינה רופאה. העתירה נדחתה, והיא ביקשה לאחר ההחלטה לקיים דיון עקרוני נוסף בשאלה – מדוע גורם שאינו רופא לא מורשה להתמודד במכרז לתפקיד מנהל בית חולים ממשלתי.

 

לוונשטיין לוי, שזכתה לתמיכה רבה בתוך וולפסון ומחוצה לו, כולל מצד המנכ"ל האחרון של בית החולים ד"ר יצחק ברלוביץ', נשענה בבקשתה על סעיף בחוק פקודת בריאות העם, שלפיו אין איסור למנות מנהל בית חולים שאינו רופא כל עוד ימונה לצדו "מנהל רפואי שהוא רופא בעל רישיון שייעץ בנושאים הרפואיים".

 

 איריס לוונשטיין לוי איריס לוונשטיין לוי צילום: תומי הרפז

 

 

לאחר שלמעשה ויתרה על המאבק האישי שלה להשתתף במכרז בוולפסון, ביקשה לוונשטיין לוי דיון חוזר בשאלה העקרונית מי יכול לנהל בית חולים בהסתמך על עמדת השופט מני מזוז שהיה בדעת מיעוט וקיבל את עתירתה ומנגד השופטים עוזי פוגלמן ויצחק עמית שדחו אותה. "זה התחיל במאבק פרטי, אבל זה המאבק של כולנו", כתבה לוונשטיין לוי בעמוד של גיוס ההמונים באתר ג'אמפסטרטר, כשביקשה לצבור כסף למימון העלויות המשפטיות והציבוריות של הקמפיין.

 

אלא שנשיאת העליון מרים נאור כתבה בהחלטתה כי דין הבקשה להידחות מכיוון שמדובר בדיון "תיאורטי אשר אין לו השפעה קונקרטית על זכויותיהם של בעלי הדין במקרה הנדון". עוד כתבה הנשיאה כי "בסופו של דבר דומה שעיקר הבקשה לדיון נוסף הוא בניסיון לערער על פסיקתו של בית המשפט. לא לשם כך נועד ההליך של דיון נוסף ולכן אין בידי להיענות לבקשה זו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x