$
בארץ

רמי פייג, סטארטאפיסט וחתן פרס בטחון ישראל, טבע בים

פייג, מנכ"ל יוניספקטרל לשעבר ואל"מ במיל', טבע בסוף השבוע האחרון בחוף דור עוד בטרם מלאו לו 50

הגר רבט 22:2523.07.17

רמי פייג, אל"מ במיל', לשעבר רמ"ח אלקטרוניקה ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין ויזם הייטק מצליח, טבע בשבת בים בחוף הבונים. פייג שטרם מלאו לו 50, היה חתן פרס ביטחון ישראל לשנת 2005 עבור חדשנות טכנולוגית בעלת תרומה משמעותית לביטחון המדינה.

 

 

 

פייג היה מייסד-שותף בסטארט-אפ יוניספקטרל (Unispectral) שגייס 7.5 מיליון דולר בסבב הגיוס הראשון שלו מ-JVP והקרנות של בוש וסמסונג. החברה פיתחה חומרה ותוכנה שמאפשרת לחיישן צילום להבדיל בין מוצקים, נוזלים וגז. כך לדוגמה, קונה בסופרמרקט יוכל לצלם באמצעות הסמארטפון את הירק שברצונו לקנות והאפליקציה תעדכן אותו האם הירק טרי, האם רוסס בחומרים כימיים וכו׳. תייר יצלם שטר כסף והאפליקציה תבדוק אם הוא אמיתי או מזוייף, ועוד.

 

קובי רוזנגרטן, שותף בקרן JVP וחבר של פייג סיפר ל"כלכליסט": "הקשר בינינו נוצר אחרי שהשתחרר. רמי רצה להוביל הזדמנות טכנולוגית בעולם הסטורג' (אחסון), שאנחנו משקיעים בו רבות. יש לו יושרה טכנולוגית מאוד מיוחדת שהובילה אותו לוותר על הפרויקט הזה בסופו של דבר, אבל כולנו התחברנו מאוד ליצירתיות שלו, להבנה הטכנולוגית וליכולת הבינאישית המדהימה שלו. גילינו אדם עם יכולות מיוחדות וצרפנו אותו לקרן כרזידנט. עבדנו על כמה נושאים ובסוף בחרנו ביוניספקטרל, שהיה פרויקט מורכב מאוד שהוא הוביל".

 

רמי פייג מנכ"ל יוניספקטרל לשעבר רמי פייג מנכ"ל יוניספקטרל לשעבר צילום: רני פרל

 

 

לפני כשנה הקים פייג סטארט-אפ חדש בשם Hailo שטרם נחשף. היילו פועל בתחום הבינה העסקית והלמידה העמוקה ל-IoT. בדרך להקמת החברה הכיר את זהר זיספאל, ממקימי תעשיית ההייטק הישראלית שייסד יחד עם אחיו יהודה זיספאל את קבוצת רד-בינת. "שימשתי באותו תפקיד ובאותה יחידה (רמ"ח אלקטרוניקה. ה"ר) 30 שנה לפניו", מספר זיספאל לכלכליסט. "נפגשנו במסגרת מועדון המנטורים של היחידה שאני הקמתי ושימשתי בו כמנטור שלו. הוא הגיע אליי עם מספר רעיונות וקרה משהו שבדרך כלל לא קורה – השקעתי בחברה שלו".

 

 

זיסאפל. ישמש כמנכ"ל Hailo באופן זמני. "זה מה שרמי היה רוצה" זיסאפל. ישמש כמנכ"ל Hailo באופן זמני. "זה מה שרמי היה רוצה" צילום: אוראל כהן

 

 

"יש לו יכולת מנהיגות יוצאת דופן והוא מסוגל למשוך אחריו אנשים, חוץ מזה שהוא טכנולוג מצוין. קשה להאמין שהוא איננו כי היתה בו כל כך הרבה חיות. היתה לו את היכולת להשרות סביבו אווירה טובה ולהשיג את הדברים שהוא רוצה בצורה חיובית".

 

זיסאפל, ששימש כיו"ר היילו, התנדב לשמש כמנכ"ל זמני בעקבות מותו של פייג והוא מעוניין לראות את החברה ממשיכה קדימה: "לחברה יש כסף כרגע ואם נצטרך אני אשקיע בה. זה מה שרמי היה רוצה". 

 

 

רמי פייג באירוע רוק כלכליסט רמי פייג באירוע רוק כלכליסט צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x