$
בארץ

הרופאים זועמים: "הסיכומים בין קופות החולים למשרד הבריאות - לא חוקיים"

לידי כלכליסט הגיע מכתב שבו תוקף יו"ר ההסתדרות הרפואית את הסכם אי־המעבר של רופאים בין הקופות

ספי קרופסקי 06:5323.07.17

ארגוני הרופאים מביעים ביקורת חריפה ודורשים הבהרות בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" על הסיכום שהושג בשבוע שעבר בין קופות החולים למשרד הבריאות שלפיו רופאים לא יורשו לעבור בין הקופות בשלושת החודשים הקרובים.

 

לפי הסיכום, הקופות לא "יגנבו" רופאי משפחה, ילדים ונשים שעובדים בקהילה מקופה אחרת ברדיוס גיאוגרפי של 30 ק"מ. הארגונים, ובראשם ההסתדרות הרפואית (הר"י), טוענים כי ההחלטה פוגעת בחופש העיסוק ומהווה פתרון "עקום" לבעיית המחסור ברופאים שממנה סובלת כל המערכת. יו"ר הר"י פרופ' ליאוניד אידלמן שיגר בסוף השבוע מכתב חריף בנושא למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, ובו כתב כי לכאורה מדובר ב"סיכומים בלתי חוקיים שאינם עולים בקנה אחד עם ערכים של מדינה דמוקרטית".

 

ליאוניד אידלמן ליאוניד אידלמן צילום: עמית שעל

 

 

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" נכתב: "האם משרד הבריאות ביקש מהקופות להימנע מגיוס רופאים המועסקים בקופות אחרות במהלך תקופה כלשהי? האם סוכם בין הקופות כי יימנעו מגיוס רופאים המועסקים בקופות אחרות במהלך התקופה האמורה?". לקראת סוף המכתב מבהיר יו"ר הר"י כי ההסתדרות "תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי למנוע פגיעה במקצוע הרפואה".

 

מזכ"ל הר"י, עו"ד לאה ופנר, הסבירה בשיחה עם "כלכליסט" כי "אם המדינה תכתיב לאנשים איפה הם יכולים לעבוד זה חמור. מדובר במדרון חלקלק. אם המדינה חושבת שיש מחסור ברופאים, עליה לפתור את הבעיה ולא להביא פתרון לא שקול".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x