$
בארץ

יצרנית הצוללות הגרמנית טיסנקרופ הודיעה: לא מצאנו ראיות לשחיתות בחוזה עם ישראל

על פי הודעת החברה החקירה הפנימית שערכה בנושא הסתיימה ולא נמצאו בה ראיות לשחיתות בפרויקט הצוללות או ספינות הקרב. בחברה סירבו להתייחס לפרסומים מהבוקר לפיהם היא עצרה חתימת החוזים עם ישראל נוכח החקירות

שירות כלכליסט 15:2418.07.17
חברת טיסנקרופ הגרמנית הודיעה כי לא מצאה ראיות לשחיתות בחוזה בשווי 2 מיליארד דולר למכירת צוללות לישראל, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. העסקה שאורגנה בשנה שעברה נמצאת תחת ביקורת ציבורית מאז נחשף כי דוד שמרון, עורך דינו ובן דודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שייצג את מיקי גנור שפעל בשם טיסנקורפ, שנבחרה לבנות את הצוללות.

 

על פי הודעת החברה, החקירה הפנימית שערכו בנושא הסתיימה לעת עתה. עם זאת, ציינה כי הוגבלה מכיוון שלא הורשתה לבצע חקירה גם בארץ, ומכיוון שאין לה סמכות להגיש כתבי אישום. "בהתבסס על החקירה שהצלחנו לבצע, לא מצאנו ראיות מוחשיות לשחיתות, לא בקשר לפרויקט הצוללות ולא בקשר לרכישת ספינות קרב", נמסר בהצהרה. "עם זאת, התוצאות של החקירה הזו הן נכונות לשלב זה".

 

 

הצוללת תנין של היצרנית טיסנקרופ. הביקורת הפנימית בחברה הסתיימה הצוללת תנין של היצרנית טיסנקרופ. הביקורת הפנימית בחברה הסתיימה צילום: intercepts.defensenews

 

 

הבוקר פורסם כי החברה דחתה את החתימה על החוזה לרכישת שלוש צוללות לנוכח חקירת השחיתות המתמשכת בישראל. טיסנקרופ סירבה להגיב על הדיווחים בכלי התקשורת בארץ בנושא זה. גם בכירים בממשלת גרמניה ובמשרד הביטחון סירבו להגיב על דיווחי הדחייה. בממשלה הגרמנית מסרבים להתייחס לחקירה בישראל, בטענה שזה עניין פנימי ישראלי.

 

בינתיים טיסנקורפ הקפיאה את הקשרים שלה עם נציגה בארץ, גנור, ולדבריה היא אינה עומדת לחקירה, לא בישראל ולא בגרמניה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x