$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

שר התקשורת איוב קרא ניסה לרמות חברת ביטוח

ל"כלכליסט" נודע כי קרא הגיש ב-2007 תביעה לחברת ביטוח שבה החזיק בביטוח תאונות אישיות. הוא טען כי אינו מסוגל לעבוד ודרש קצבה חודשית. ואולם לאחר שהחברה הפעילה חוקרים פרטיים, משך את התביעה; קרא: "רצח אופי נבזי"

גולן חזני 20:0217.07.17

שר התקשורת איוב קרא ניסה לרמות חברת ביטוח: ל"כלכליסט" נודע כי קרא הגיש תביעה לחברת ביטוח שבה החזיק בביטוח תאונות אישיות. בתביעה הוא טען כי אינו מסוגל לעבוד ודרש קצבה חודשית. ואולם לאחר שהחברה הפעילה חוקרים פרטיים, קרא משך את התביעה.

 

 

 

המקרה אירע ב־2007, לאחר שבשנת 2006 לא נבחר קרא ברשימת הליכוד לכנסת ה־17 ומצא עצמו ללא עבודה. קרא הגיש לחברת הביטוח תביעה שבה טען כי אינו מסוגל לעבוד מבחינה נפשית. החברה, אחת הגדולות בתחום, ביקשה לבדוק את הטענות ושכרה את שירותיו של משרד החקירות ויצמן־יער. המשרד הפעיל חוקרים שהתחזו לאנשי עסקים וקבעו עם קרא פגישה בבית מלון יוקרתי. במהלך הפגישה החוקרים הציעו לו עבודה בשכר מפתה. קרא הסכים מיד וטען כי הוא יכול למלא את התפקיד. לאחר מכן, חברת הביטוח הציגה בפני קרא את התיעוד של הפגישה והוא משך את התביעה.

 

 

איוב קרא איוב קרא צילום: יואב דודקביץ

 

קרא הוא הלום קרב עם נכות מוכרת של 33% ממשרד הביטחון. הוא שכל שני אחים במלחמות ישראל. עם זאת, העובדה שתבע את חברת הביטוח ובמקביל התראיין לתפקיד חדש מאירה אותו באור מביך.

 

מה עומד מאחורי מינוי קרא?

 

קרא מונה לשר התקשורת בסוף מאי על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורמים פוליטיים העריכו כי המינוי המפתיע מבטיח את המשך השפעתו של נתניהו בתחום, גם לאחר שנקבע כי עליו לוותר על תיק התקשורת בגלל ניגודי עניינים - ובהם קרבתו לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'. אותם גורמים העריכו כי קרא לא יקדם מדיניות עצמאית ויחוש מחויבות מלאה לראש הממשלה.

 

בימים אלה נחקרת פרשת בזק ונבדק חשד כי אלוביץ', המיודד עם נתניהו ומחזיק בשליטה בבזק, קיבל הטבות ממשרד התקשורת בדמות ביטול ההפרדה המבנית.

 

הפעילות של משרד התקשורת נפגעה בשבועות האחרונים לאור חקירת רשות ני"ע בפרשה ומעצרו של המנכ"ל שלמה פילבר. היום מינה קרא את המשנה למנכ"ל מימון (מוני) שמילה לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, באופן זמני.

 

פילבר חשוד בעבירות חמורות של טוהר מידות ובעבירות ני"ע. החשד הוא כי פעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה כדי לקדם את האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת. שמילה, שקודם לפני כשנה לתפקיד המשנה למנכ"ל על ידי פילבר במסגרת שינוי ארגוני שקידם המשרד, ישמש בתפקיד עד לסיום נבצרותו של פילבר או עד לתקופה של שלושה חודשים, המוקדם מביניהם. 

 

 

 

מלשכת השר קרא נמסר בתגובה: "שר התקשורת מגנה את רצח האופי הנבזי הנעשה לו מצד בעלי עניין ואינטרסנטים. שוב ושוב אתם מתעלמים מהעובדה שהשר נכה צה"ל הלום קרב בעל נכות של 33% המוכר ומטופל עד היום במסגרת משרד הביטחון. השר הוא אח שכול שאיבד את שני אחיו וכל חוויה טראומתית מעצימה את מצבו, כפי שטען טענת אמת מול חברת הביטוח. חברת הביטוח מהלכת אימים על המבוטחים התמימים אשר מחפשים כל קרן אור כדי לצאת מהאפלה בה הם שרויים. השאילתה רק מחזקת את הטענות, כי מספר עיתונאים אשר יש בכוחם להכפיש ולרמוס איבדו מזמן את הגבול בין עיתונות מבקרת לבין שימוש ציני בתקשורת למסע הכפשות וחיסול נבחרי ציבור. כתבה זו לא תשבור את רוחו ועשייתו של השר במשרד התקשורת ואת מימוש הבטחותיו לפעול למען רווחת הצרכן והגברת התחרות בענף. התגובה איננה מונעת מאיתנו לפעול במישור המשפטי ולתבוע דיבה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x