$
מינויים

ממלא המקום הזמני של פילבר במשרד התקשורת: המשנה למנכ"ל מימון שמילה

שר התקשורת איוב קרא הודיע כי ימנה את שמילה לתפקיד מנכ"ל המשרד בפועל בעקבות ההתפתחויות בחקירת רשות ני"ע בעניין בזק ומעצר הבית של המנכ"ל פילבר

אביב גוטר 17:4717.07.17

שר התקשורת איוב קרא הודיע היום (ב') כי הוא ממנה את המשנה למנכ"ל מימון (מוני) שמילה לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת בפועל. הוא ימלא את התפקיד באופן זמני זאת בעקבות מעצר הבית בו נתון המנכ"ל בפועל שלמה פילבר מאז יום חמישי שעבר.

 

פילבר חשוד בעבירות חמורות של טוהר מידות ובעבירות ניירות ערך במסגרת חקירת פרשת בזק. החשד הוא כי פעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה כדי לקדם את האינטרסים של חברת בזק במשרד התקשורת.

 

מימון שמילה מימון שמילה צילום: אוראל כהן

 

 

"לאור ההתפתחויות סביב חקירת הרשות לניירות ערך בעניין בזק, ובמטרה לשמור על רציפות ניהולית במשרד, בהתאם להוראות החוק, החליט שר התקשורת קרא להשתמש בסמכותו ולמנות את שמילה, המשנה למנכ"ל, לתפקיד מנכ"ל המשרד בפועל", נכתב בהודעת המשרד, "כל זאת כדי שעבודה המשרד תיעשה על פי הוראות החוק והסדר במשרדי הממשלה".

 

שמילה, שקודם לפני כשנה לתפקיד המשנה למנכ"ל על ידי פילבר במסגרת שינוי ארגוני שקידם המשרד, ישמש בתפקיד עד לסיום נבצרותו של פילבר או עד לתקופה של שלושה חודשים, המוקדם מביניהם. במשרד מספרים כי בין השניים שוררת מערכת יחסים טובה, וזאת בשונה מסמנכ"לים אחרים במשרד איתם פילבר הספיק להסתכסך.

 

שלמה פילבר שלמה פילבר צילום: אוראל כהן

 

 

לפני מינויו לתפקיד שימש שמילה כסמנכ"ל אגף פיקוח ואכיפה - תפקיד שטרם מונה לו מחליף קבוע.

 

שמילה הוא בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני במינהל עסקים, בהתמחות בתחום התקשורת והמחשבים מאוניברסיטת בן גוריון. בעברו שירת בחיל האוויר ובחיל התקשוב במספר תפקידים בתחום התקשורת. בינואר 2014 מונה כחבר המועצה לשידורי כבלים ולוויין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x