$
בארץ

עוד רשת הכנה לפסיכומטרי נקלעה לקשיים: מעוף

בא כוחם של העובדים פנה לביהמ"ש בבקשה לפירוק הרשת בשל אי תשלום משכורות; לאחרונה הוצא צו פירוק לרשת היי קיו שנמכרה בהמשך

ספי קרופסקי 19:4813.07.17

בפעם השנייה בחודשים האחרונים הוגשה בקשה לפירוקה של רשת הכנה לבחינות פסיכומטריות בשל אי תשלום משכורות, כך מתברר הערב (ה') מבקשה שהוגשה על ידי בא כוחם של העובדים לבית המשפט המחוזי בחיפה. מדובר הפעם ברשת מעוף שמשרדיה ממוקמים בחדרה. בית המשפט המחוזי בחיפה נענה לבקשת העובדים לקיים דיון בהול בבקשה וקבע אותו ליום שני הקרוב.

 

 

 

בפרטי הבקשה שהגיע לידי "כלכליסט" נטען על ידי העובדים כי "במשך שנה וחצי לא שולמו למבקשים הפרשות לקרן הפנסיה ופיצויים" וכן כי "החברות (כולן בבעלות אחת לפי טענת המבקשים, ס"ק) הגדילו לעשות בשעה שניכו למבקשים את ההפרשות משכרם ובמקום להעבירו לקרן הפנסיה, השאירו אתן בכיסן". כמו כן טוענים העובדים באמצעות בא כוחם, עו"ד שגיב עזרא, כי הם לא קיבלו את מלוא שכרם לחודש יוני האחרון, וכן חלק מהם אף לא קיבל שכר עבור החודשים מאי ויוני.

 

לפי הבקשה, החוב הכולל של החברה לעובדים הוא מעל 388 אלף שקל, מתוכו 121 אלף בגין שכר. עוד עולה כי על שמה של מעוף נרשמו כמה חברות תחת שמות שונים. אלו עסקו בנוסף לפסיכומטרי בתחומים דוגמת קורסי עיצוב, הנהלת חשבונות ומזכירות, מחשבים והייטק, שפות, גישור ועוד.

 

מהבקשה עולה עוד כי לפני כחודש כינסה הנהלת החברה את העובדים והודיעה להם כי אין באפשרותה לשלם את משכורת חודש מאי האחרון. ההנהלה ביקשה לדבריהם להמשיך ולהישאר בחברה, מתוך ניסיון לבצע בה הליך הבראה, כשהובטח להם לפי הבקשה כי יושלמו להם משכורות עבור החודשים מאי ויוני בהמשך, מה שלדבריהם לא קרה.

 

 

מבחן פסיכומטרי (ארכיון) מבחן פסיכומטרי (ארכיון) צילום: טל שחר

 

 

מי שמנהל את החברה לפי הרישומים הוא דוד לוסקי, גם כבעל המניות וגם כדירקטור. לפי אתר החברה, היא נוסדה ב-1982 ומאז הפכה להיות "המכללה הגדולה והמקצועית ביותר באזור הצפון והשרון". עוד נכתב כי היא מונה כיום מספר סניפים ופועלת בפריסה גיאוגרפית רחבה: בחדרה, נתניה, כפר סבא, בעפולה, טבריה, צפת, חיפה, עמק חפר, אשדוד, באר שבע, אופקים ועוד. צוות ההוראה לפי האתר מונה כ-120 מרצים ועובדי מנהלה בהם מזכירות והנהלה מקצועית וקשובה, הנותנת שירותים ליותר מ-4,000 סטודנטים מדי שנה. אולם על הבקשה חתומים תשעה מעובדי החברה, ומדבריהם עולה כי בניגוד למה שנכתב באתר החברה, נכון לעכשיו מועסקים בה כ-30 עובדים ולומדים בה כ-250 תלמידים. 

 

באפריל האחרון החליט בית המשפט המחוזי לקבל את בקשת הפירוק של עובדי רשת היי קיו שגם היא עוסקת בהכנה לפסיכומטרי. החברה הוצבה למכירה ואכן נקנתה על ידי Global university system הבינלאומית תמורת 3.3 מיליון שקל, לאחר שעובדיה הגישו בקשה מכיוון שלא קיבלו את מלוא המשכורת שלהם.

 

שוק הפסיכומטרי מובל על ידי שלושה שחקנים מרכזיים - יואל גבע, קידום ורשת היי קיו כשלצדם עוד כמה חברות קטנות יותר. הוא חווה בשנים האחרונות נסיגה על רקע העלייה בפופולריות של המכללות המציעות מסלולי קבלה עוקפים וכן גם האוניברסיטאות המציעות אף הן מסלולים עוקפים לפסיכומטרי בחוגים מסוימים (אם כי רוב החוגים עדיין דורשים ציון רף משתנה בבחינה, ס"ק).

 

משרד עו"ד שגיב ויפעת עזרא המייצג את העובדים של החברה מסר כי הוא "עושה כל מאמץ לדאוג לתשלום משכורות העובדים והזכויות המגיעות להם. מדובר בעובדים שמטה לחמם נשען על פעילות החברה, ומצבם הכלכלי קשה מאוד מאחר שנותרו ללא שכרם, ולחלקם הארי החברה חבה כספים בגין משכורות".  

 

מטעם מעוף נמסר כי "אין סיבה לייצר פאניקה חסרת אחריות. הבקשה הוגשה מטעם קומץ עובדים אשר אינם מועסקים עוד ברשת ומעלים נגדה טענות הטעונות בדיקה, שמקומה כלל אינה במסגרת ההליך שהוגש. מהומה רבה על לא דבר. נגיב בבית המשפט בהתאם".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x