$
בארץ

מה גרם לח"כ מיקי זוהר לעכב מיליארד שקל לרשות מקרקעי ישראל

ועדת הכספים בה מכהן זוהר, מעכבת את התשלום לרשות מקרקעי ישראל, בעקבות מחלוקת על שכונת מגורים שבה יש למשפחת זוהר מספר נכסים

שחר אילן 08:0913.07.17

מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) מעכב העברה של מיליארד שקל לרשות מקרקעי ישראל על רקע חילוקי דעות עם הרשות. זוהר אומר שחילוקי הדעות עוסקים בתנאים שיקבלו רשויות מקומיות שונות במסגרת הסכמי גג ובין היתר בהסכם של קריית גת לגבי שכונת כרמי גת. זוהר ורעייתו הם בעלי שישה נכסים בכרמי גת, אבל הוא טוען שאין ניגוד אינטרסים. בשל הוויכוח לא הצביעה בנושא ועדת הכספים.

 

מדובר בהעברה תקציבית של מיליארד שקל לרשות מקרקעי ישראל למימון חטיבת השמירה, מניעת פלישות לקרקע, אכיפה וטיפול משפטי בעקבות סילוק פולשים, מניעת שימושים אסורים במקרקעי ישראל וצמצום תופעת ההשתלטות הבלתי חוקית על אדמות מדינה. נציגת אגף תקציבים באוצר רעיה עדני אמרה בישיבה שמדובר בהעברה דחופה. "נבנים בתים בלתי חוקיים ואין פיקוח".

 

ח"כ מיקי זוהר ח"כ מיקי זוהר צילום: עומר מסינגר

 

 

חברי הכנסת לא התרשמו. הם טענו שחסר מידע מספיק על ההעברה התקציבית הגדולה ודרשו הסברים.

 

זוהר עצמו לא מכחיש שמדובר בוויכוח בינו לבין הרשות. לדבריו, "אין פה עניין של ניגוד עניינים. ראשית, יש פה ריבוי נהנים כי בכרמי גת מדובר ב־40 אלף תושבים. שנית, השאלה אם יהיה בית ספר או גן ילדים לא משפיעה על ערך הנכסים".

 

בנוסף, ועדת הכספים של הכנסת עיכבה אישור העברות של 285 מיליון שקלים לחטיבה להתיישבות של ההסתדרות הציונית. זאת, בעקבות טענות של חברי הכנסת מיקי רוזנטל וסתיו שפיר מהמחנה הציוני שמדובר בין היתר כספים מושחתים שמיועדים בין היתר לגרעינים תורניים שמקורבים לבית היהודי ועד לקבלת פירוט של ייעוד הכספים. נציגת אגף התקציבים רעיה עדני טענה שאין כסף לגרעינים התורניים וכי הם מוזכרים בבקשה להעברת הכספים בטעות.

 

מדובר בתוצאה תקציבית ראשונה של הסכם חידוש הפעילות בין הממשלה לחטיבה להתיישבות של ההסתדרות הציונית לאחר שנתיים בהן שיתקה חוות דעת משפטית את רוב הפעולות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x