$
משפט

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, הוא הנחקר החדש בפרשת בזק

במסגרת חקירת בזק נחקר היום מנכ"ל משרד התקשורת במשרדי רשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך

תומר גנון ואביב גוטר 15:5112.07.17

התפתחות משמעותית במסגרת חקירת בזק - רשות ניירות ערך עיכבה היום לחקירה את מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר בחשד לביצוע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך. לאור צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה לא ניתן לפרסם פרטים נוספים בשלב זה.

 

 

 

לפני כשלושה שבועות פתחה הרשות לניירות ערך בחקירה גלויה במסגרתה עוכבו לחקירה בעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ', בנו אור, ובכירים בחברת yes, בהם המנכ"ל רון אילון. בבסיס החשדות עומדת עסקת בעלי העניין במסגרתה רכשה בזק את אחזקותיה של חברת יורוקום, בבעלות אלוביץ', בחברת yes.

 

 

 

בזק בזק צילום: אוראל כהן

 

 

 

על פי החשדות של הרשות לניירות ערך, ב-yes ביצעו מניפולציות בדו"חות החברה על מנת לעמוד ביעדי תזרים מזומנים בשנים 2015-2016. עמידה ביעדים אלו נדרשה לבעל השליטה שאול אלוביץ' כדי לקבל עשרות מילוני שקלים נוספים מקופת בזק במסגרת העסקה לרכישת yes; וכן לנושאי משרה בחברת הלוויין כגון המנכ"ל רון אילון, שהיו זכאים לבונוסים אישיים על הגעה ליעדים אלה.

 

אתמול הורחבה החקירה גם לעסקת בעלי עניין נוספת – חלל תקשורת ו–yes. במסגרתה התקשרה חברת הלוויין עם חברת חלל תקשורת בבעלות אלוביץ' על מנת לחכור מקטעי חלל לטובת שידורי הטלוויזיה.

 

בתוך כך, מבקר המדינה צפוי לפרסם במהלך היום את הדו"ח המיוחד הסוקר את התנהלות משרד התקשורת בהיבטים שונים, בהם אסדרת רפורמת השוק הסיטונאי ואסדרת תשתית התקשורת הנייחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x