בארץ

סכסוך עם ההסתדרות? בסודהסטרים רוצים לקלוט 100 מהמפוטרים בקריית גת

מנכ"ל החברה דניאל בירנבאום מסר הבוקר כי היא מעוניינת לקלוט עובדים שיפוטרו מסוגת ומוויסוניק; במקביל מנהלת סודהסטרים סכסוך עבודה קשה עם ההסתדרות

נורית קדוש 16:4906.07.17

פיטורי מאות העובדים בקריית גת לאחר סגירת בית זיקוק הסוכר של סוגת ומפעל ויסוניק ממשיכים לעורר עניין בקרב התעשיינים: חברת סודהסטרים העולמית הודיעה הבוקר (ה') בכנס תעסוקה שנערך בעיר על נכונתה לקלוט בגל הראשון כ-100 עובדים שפוטרו. הודעת סודהסטרים מתקבלת על רקע סכסוך העבודה הקשה המתנהל מול ההסתדרות במרחב הנגב.

 

 

 

 

כזכור, חברת ויסוניק המעסיקה כ-400 עובדים ועוסקת בפיתוח וייצור מערכות אזעקה לבתים ולארגונים הודיעה על כוונתה לסגור את שערי המפעל בקריית גת עד לחודש מרץ 2018 ולהעתיק את פעילותה לסין. חברת סוגת הודיעה כי היא עומדת לפטר בששת החודשים הקרובים כ-60 מעובדי בית הזיקוק לסוכר שהיא מפעילה בעיר, לאור החלטתה לייבא סוכר לבן מאירופה.

 

מפעל סודהסטרים בנגב מפעל סודהסטרים בנגב

 

 

"הצמיחה המואצת של סודהסטרים ברחבי העולם מאפשרת לנו להמשיך לקלוט עוד מאות אנשים מוכשרים שאבדו את מקור פרנסתם, ואנחנו יותר מגאים להיות מנוע צמיחה כלכלי וחברתי דווקא בנגב", מסר הבוקר דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים העולמית.

 

בחודש שעבר הגישה ההסתדרות תביעה בגובה 15 מיליון שקל נגד חברת סודהסטרים בטענה לפגיעה שיטתית ומכוונת בהתארגנות עובדיה. לתביעה צירפה ההסתדרות עדויות של עובדים שלכאורה גויסו על ידי ההנהלה כסוכנים סמויים שקיבלו הוראות מדרגים בכירים לרגל אחר חבריהם לעבודה. עוד עולה מכתב התביעה, כי החברה אף שכרה את שירותיה של חברת חקירות פרטית במטרה להתחקות אחר צעדי העובדים המתאגדים, להכשילם ולפגוע בהם. 

 

כוונת סודה סטרים מצטרפת להודעת קבוצת אסם השבוע כי תקלוט למפעליה בקריית גת 80 מעובדי סוגת וויסוניק שיפוטרו. גם מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, שי רינסקי פנה למנכ"ל חברת ויסוניק לקיום פגישה בהקדם, בכדי לבחון את הסיבות שהביאו לסגירת המפעל בעיר ולבחון צעדים לקידום פתרונות ככל שניתן. עוד הוסיף רינסקי כי משרדי הכלכלה והעבודה והרווחה פועלים במשותף ובוחנים דרכים להתמודדות עם סגירת המפעל אם אכן תצא לפועל ובמציאת פתרונות תעסוקה איכותיים לעובדים. ההכוונה לעובדים, ככל שיפוטרו, תהיה למקצועות התעשייה, שכיום יש בהם מחסור בכוח אדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x