שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ראש ממשלת הודו בירך בעברית: "שלום, שמח להיות פה"

החל ביקורו ההיסטורי של נרנדרה מודי. עם נחיתתו בנתב"ג התחבק ראש הממשלה ההודי עם נתניהו ואמר: "כבוד מיוחד עבורי להיות ראש הממשלה הודי הראשון אי פעם להגיע לישראל"

איתי בלומנטל, ynet 16:2404.07.17

הביקור ההיסטורי יוצא לדרך: ראש הממשלה ההודי נרנדרה מודי נחת היום (ג') בישראל. מודי ירד מהמטוס לבוש לבן והתחבק בחום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. חברי המשלחת ההודית ומקבלי פניהם הישראלים עמדו לשמיעת המנוני המדינות. הודו כוננה יחסים דיפלומטיים עם ישראל לפני 25 שנים, אף שהוכרזה מדינה עצמאית כשנה בלבד לפני ישראל.

 

 

 

בתום טקס קבלת הפנים הממלכתי בנמל התעופה, ייסע מודי למשמר השבעה, לביקור בחוות דן, אחת מחברות הפרחים המובילות בארץ. בחווה יציג משרד החקלאות טכנולוגיות חקלאיות חדשות שכוללות רחפן השקייה חדיש, מצלמה טרמית ותמונות לווין. בהמשך יגיע מודי לביקור ביד ושם בירושלים בלוויית ראש הממשלה בנימין נתניהו, יניח זר באוהל יזכור, יבקר במוזיאון יד לילד ויחתום בספר האורחים.

 

 

בנימין נתניהו עם ראש הממשלה ההודי נרנדרה מודי בנתב"ג בנימין נתניהו עם ראש הממשלה ההודי נרנדרה מודי בנתב"ג צילום: לע"מ

 

 

מודי לא יבקר ברמאללה, אך הזמין את אבו מאזן לביקור בדלהי בחודש מאי. הביקור מסמל גם עוד שלב ביחסים המתהדקים בין המדינות, כפי שבאים לידי ביטוי בשורה של עסקאות ביטחוניות בשווי מיליארדי דולרים וגם שיתופי פעולה בתחומים אזרחיים בדגש על תחומי המים, החקלאות, הטכנולוגיה והחדשנות.

 

בערב יסעד מודי ארוחת ערב חגיגית במעון ראש הממשלה בירושלים בלוויית פמליה מצומצמת. במקביל לארוחה תתקיים ארוחת-צד במלון קינג דיוויד, באירוח מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם וממלא-מקום ראש המל"ל, איתן בן דוד לעשרה חברי פמליה הודית (בראשה יעמוד ראש המל"ל ההודי).

 

מחר יגיע מודי לבית הנשיא וייפגש עם הנשיא ריבלין. בצהריים יקיים פגישת עבודה עם נתניהו שבסופה ייתנו הצהרות לתקשורת ויחתמו על שבעה הסכמים לשיתוף פעולה בתחומי מים, חקלאות, חלל, מחקר ופיתוח ועוד.

 

מודי ייפגש גם עם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. בהמשך היום יבקר במוזיאון ישראל באגף מורשת יהדות הודו ובבית הכנסת של יהודי קוצ'ין. למודי נקבעה פגישה עם קבוצה של יוצאי הודו שחיים בישראל וכן ייפגש עם יהלומנים הודים שעובדים בארץ.

 

אחד משיאי הביקור צפוי בפגישה של מודי עם הילד מוישי הולצברג בן ה-10 שהוריו, רבקה וגבריאל, נרצחו במתקפת הטרור במומבאי בשנת 2008 כאשר היה תינוק בן פחות משנתיים. במפגש המרגש תשתתף גם סנדרה סמואל, המטפלת ההודית שמילטה אז את התינוק והצילה את חייו. מאז ועד היום היא ממשיכה ללוות אותו. בפגישה ישתתפו גם סבו וסבתו שמגדלים אותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x