$
בארץ

ליצמן חושש מזליגה: קיים פגישות עם בכירים בהדסה

לכלכליסט נודע כי שר הבריאות שוחח אתמול עם רופאים בכירים בהדסה על רקע המשבר במחלקה ההמטו־אונקולוגית, במטרה לצמצם את הביקורת על ההצעות שניתנו לרופאים המתפטרים במהלך הגישור

ספי קרופסקי 06:5603.07.17

שר הבריאות יעקב ליצמן ביקר אתמול בבית החולים הדסה וקיים שיחות עם רופאים בכירים על רקע משבר המחלקה ההמטו־אונקולוגית. השר ביקש בין השאר למנוע ביקורת מצד מנהלי מחלקות ורופאים בכירים אחרים בבית החולים, על רקע הפרסומים על הצעות ייחודיות וחריגות שניתנו לרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו־אונקולוגית לילדים בהדסה.

 

 

 

 

במקביל, מאמצי הגישור בין הצדדים, שעליהם אמון השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, נמשכו אתמול ויימשכו גם היום. אחת ההצעות שהונחו במסגרת הגישור בפני הרופאים המתפטרים ובאת כוחם עו"ד ארנה לין היתה לפתוח באופן זמני שלוחה של המחלקה ההמטו־אונקולוגית בקמפוס הר הצופים של בית החולים הדסה. במסגרת ההצעה, הרופאים יהיו כפופים ישירות למשרד הבריאות ולא למנהל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין — עמו הם הסתכסכו.

 

שר הבריאות יעקב ליצמן שר הבריאות יעקב ליצמן צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

שורש המשבר טמון בטענות מצד הרופאים שבכוונת מנהל בית החולים לאחד בין המחלקה ההמטו־אונקולוגית לילדים עם זו של המבוגרים, דבר שרוטשטיין הכחיש. הסכסוך הוביל להתפטרות רופאי המחלקה. בכל מקרה, בג"ץ הורה לשני הצדדים להיערך לדיון נוסף מחר במקביל למאמצי הגישור. אם לא יושגו הבנות, ישנה סבירות שבג"ץ יקבל החלטה בעניין גם כן מחר.

 

מסביבת ליצמן נמסר כי "השר הגיע להדסה לנושא שלא קשור למשבר במחלקה ההמטו־אונקולוגית. בהיותו במקום פגש כמה רופאים שקיימו עמו שיחה ערה על הנעשה במשבר קשה ובהליכי הגישור. הרופאים חיזקו את השר, חלקם אף העבירו ביקורת גלויה על התפטרות רופאי המחלקה".

 

לקראת סוף השבוע האחרון המגעים בין הצדדים היו על סף פיצוץ. נציג הורי הילדים המטופלים במחלקה עו"ד אליעד שרגא אף הודיע בחמישי על כוונתם להפסיק את הליך הגישור, שבו מעורבים ההורים, הרופאים המתפטרים ובראשם מנהל המחלקה פרופ' מיקי וינטראוב, הנהלת בית החולים ומשרד הבריאות. ההורים מחו על כך שליצמן לא מעורב דיו בדיונים, ולמחרת אכן התייצב השר להתדיין עם הצדדים בבית המשפט העליון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x