$
בארץ

הממונה על התקציבים עובר להרווארד - מי המועמד המוביל להחליפו?

אמיר לוי יסיים את תפקידו בסוף החודש וישמש עמית מחקר באוניברסיטת הרווארד. כחלון: "לוי מסיים קדנציה מצוינת אשר במהלכה תרם רבות לכלכלת המדינה ואזרחיה"

עמרי מילמן 15:2402.07.17

הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, שיסיים את תפקידו בסוף חודש יולי יעזוב ללימודים של שנה בארה"ב באוניברסיטת הרווארד, שם ישמש כעמית מחקר בקנדי סקול בנושא תקציב המדינה ושילוב מיעוטים בחברה.

 

 

 

לוי העביר במהלך כהונתו שני תקציבים דו-שנתיים, של 2016-2015 ושל 2018-2017. בין המהלכים שקודמו באותם תקציבים נמצא חוק הנומרטור - המגביל את הממשלה לקבל החלטות ללא מקור תקציבי ובכך מונע ממנה ליצור התחייבויות ללא כיסוי וקיצוצים נרחבים עבור הממשלות הבאות,רפורמת הקורנפלקס, תכנית רב שנתית להסעת המונים בהיקף של 54 מיליארד שקל,תוכנית חסכון לכל ילד, הרפורמה לחיזוק הרפואה הציבורית ופתיחת התחרות בטלוויזיה הרב ערוצית.

 

אמיר לוי. פורש בסוף החודש אמיר לוי. פורש בסוף החודש צילום: עמית שעל

 

עוד הוביל לוי את החלטת ממשלה לשילוב ערביי ישראל ותוכנית לשילוב חרדים במשק במסגרתה מוקמים מרכזי הכוון תעסוקתי לחרדים וכן נקבעו כלי עבודה לשילובם במקצועות טכנולוגיים.

 

במהלך כהונתו של לוי חלה ירידה בגירעון השנתי מ- 3.9% בשנת 2012 ל-2.2% בשנת 2016 וכן ביחס החוב לתוצר מ- 68% ל- 62% באותן שנים.

 

שר האוצר, משה כחלון: "לוי מסיים קדנציה מצוינת אשר במהלכה תרם רבות לכלכלת המדינה ואזרחיה". אמיר לוי הוסיף: "אני מודה לשר האוצר להנהלת המשרד ואנשי אגף התקציבים על השותפות לדרך והמקצועיות. אני משאיר אחריי אגף תקציבים חזק, דומיננטי וגאה".

 

ומי המועמדים לתפקיד?

 

בשלב זה טרם נקבע מי יחליף את לוי. בשבועות האחרונים גורמים שונים באוצר הביעו חשש מכך שמנכ"ל המשרד, שי באב"ד יחליפו כממלא מקום, אולם כעת עולים שמות שונים על הפרק כמחליפים פוטנציאליים. המועמד המוביל ככל הנראה הוא ערן פולק שכיהן בעבר כסגן הממונה על התקציבים בתחום התעשייה, תקשורת ותיירות, והוביל עם כחלון את הרפורמה בסלולר. שמות נוספים שעלו כמועמדים אפשריים הם מנכ"לי משרדים כמו עמית לנג שפרש ממשרד הכלכלה לאחרונה או רותם פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, שכיהנו שניהם כסגנים באגף התקציבים בעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x