$
בארץ

הורי הילדים החולים בהדסה: מתכוונים לנטוש את הליך הגישור

ההליך אמנם החל רק אתמול, אך ההורים מסרו שהוא תקוע; מאשימים את ליצמן ש"לא מוצא לנכון לטרוח ולהגיע לדיונים ושולח פקידים במקומו שדוחים כל הצעה"

ספי קרופסקי 23:1329.06.17

עו"ד אליעד שרגא, נציג ההורים לילדים החולים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה, הודיע הערב (ה') כי בכוונתם לנטוש את הליך הגישור שהחל רק אתמול.

 

 

 

בהודעה שנמסרה מטעם ההורים הוסבר כי הסיבה לנטישה היא שהליך הגישור תקוע, וששר הבריאות יעקב ליצמן "לא מוצא לנכון לטרוח ולהגיע לדיונים ושולח פקידים במקומו, שדוחים כל הצעה שעולה על הפרק ואינם מסוגלים לקבל החלטות". עוד נמסר מטעם ההורים כי "לא ייתכן שילדינו נמצאים בסכנת חיים והשר לא טורח להשתתף בגישור כל כך חשוב".

ההורים מפגינים ההורים מפגינים

 

השיחות בין הצדדים, המתקיימות תחת עין פקוחה של בית המשפט המקבל עליהן דיווחים שוטפים, החלו כשמלכתחילה זרם לא מעט דם רע בין הצדדים המאשימים אחד את השני בפגיעה בפעילות המחלקה וכפועל יוצא בילדים החולים. למעשה, ההליך נכפה על ההורים שבתחילה סירבו באמצעות עו"ד שרגא בדיון שהתקיים בבג"ץ להליך שכזה, אולם השופטים החליטו לחייב אותם לכך.

 

מוקדם יותר היום נמסר כי שר האוצר משה כחלון נענה לבקשת ההורים לילדים החולים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה ויצטרף לגישור. במהלך היום נמשכו הפגישות בין הצדדים – הרופאים המתפטרים, הנהלת בית החולים, משרד הבריאות וההורים בתיווכו של סגן נשיאת העליון לשעבר השופט בדימוס אליקים רובינשטיין. נכון לעכשיו, אלא אם ההורים אכן יפוצצו את ההליך, הן צפויות להתקיים לכל הפחות עד יום ראשון. הצדדים מתבצרים בעמדותיהם ולא ניכרת פריצת דרך.

 

ההורים ביקשו ששר האוצר יצטרף על מנת להוכיח כדבריהם שאין מניעה כלכלית לפתוח מחלקה נוספת לילדים בבית החולים שערי צדק בעיר, וזאת בניגוד לעמדת משרד הבריאות, הגורס כי מחלקה אחת בעיר מספיקה לאור נפח האוכלוסייה.

 

 

 

סלע המחלוקת העיקרי הצפוי להקשות על השיחות בין הצדדים הוא סביב השאלה מי ינהל את המחלקה – פרופ' מיקי וינטראוב וסגניתו פרופ' שושי וילק שהתפטרו ממנה, או ד"ר גל גולדשטיין שמונה במקומם. ההורים וכמובן שגם הרופאים עצמם דורשים את חזרתם של כל הרופאים המתפטרים להדסה כולל מנהלי המחלקה, ואילו הנהלת הדסה והמנכ"ל פרופ' זאב רוטשטיין לא מתכוונים לפטר לשם כך את ד"ר גולדשטיין.

 

תגובת משרד הבריאות: "אנו מצרים על כך שמי שאמור לייצג את טובת הילדים וההורים מחפש דרכים למצוא אזכורים לשמו בתקשורת, תוך שימוש בטענות סרק שאין להן בסיס, במטרה לדחות כל הצעה לפתרון. יש להצטער על שאינטרסנטים וטרמפיסטים שאינם רואים את טובת הילדים מכשילים את תהליך הגישור ומונעים פעם אחר פעם כל סיכוי להגיע לפתרון המשבר. בעקבות התנהלות עו"ד שרגא שמחבלת בהליכי הגישור ופוגעת בכבוד השופט אליקים רובינשטיין ומאמציו הכנים כנראה שלא נותרה ברירה אלא להביא את ההכרעה לידי בג"ץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x