$
בארץ

המשבר בהדסה: כחלון הצטרף להליך הגישור לבקשת הורי הילדים החולים

שר האוצר נענה לבקשת הורי הילדים המטופלים במחלקה ההמטו-אוקולוגית והצטרף לצוות המגשר בין הרופאים המתפטרים וההנהלה; נכון לעכשיו אין כל התקדמות במו"מ והצדדים מתבצרים בעמדותיהם

ספי קרופסקי 16:5229.06.17
שר האוצר משה כחלון נענה לבקשת ההורים לילדים החולים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה ויצטרף לצוות הגישור. גם היום (ה') נמשכות הפגישות בין הצדדים – הרופאים המתפטרים, הנהלת בית החולים, משרד הבריאות וההורים בתיווכו של סגן נשיאת העליון לשעבר השופט בדימוס אליקים רובינשטיין. הן צפויות להתקיים לכל הפחות עד יום ראשון, כשנכון לעכשיו הצדדים מתבצרים בעמדותיהם ולא ניכרת פריצת דרך. 

 

ההורים ביקשו ששר האוצר יצטרף על מנת להוכיח כדבריהם שאין מניעה כלכלית לפתוח מחלקה נוספת לילדים בבית החולים שערי צדק בעיר, וזאת בניגוד לעמדת משרד הבריאות, הגורס כי מחלקה אחת בעיר מספיקה לאור נפח האוכלוסייה.

 

ביום שלישי השבוע החליט בג"ץ לכפות הליך גישור בין הרופאים המתפטרים מהדסה לבין הנהלת בית החולים ומשרד הבריאות במטרה להגיע להבנות שיסיימו את המשבר. נציג הורי הילדים החולים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית עו"ד אליעד שרגא, הפועל בתיאום עם הרופאים, סירב תחילה להצעת השופט יורם דנציגר למנות את השופט בדימוס אליקים רובינשטיין כמגשר בטענה כי כבר מאוחר מדי לכך, אולם בסוף הדיון כפו השופטים על הצדדים להתחיל בהליך גישור.

 

מסיבת עיתונאים של הורי הילדים חולי הסרטן הדסה. שני מימין: פרופ' מיקי וינטראוב מסיבת עיתונאים של הורי הילדים חולי הסרטן הדסה. שני מימין: פרופ' מיקי וינטראוב צילום: עמית שאבי

 

השיחות בין הצדדים, המתקיימות תחת עין פקוחה של בית המשפט המקבל עליהן דיווחים שוטפים, החלו אתמול כשברקע זורם לא מעט דם רע בין הצדדים המאשימים אחד את השני בפגיעה בפעילות המחלקה וכפועל יוצא בילדים החולים.

 

סלע המחלוקת העיקרי הצפוי להקשות על השיחות בין הצדדים הוא סביב השאלה מי ינהל את המחלקה – פרופ' מיקי וינטראוב וסגניתו פרופ' שושי וילק שהתפטרו ממנה, או ד"ר גל גולדשטיין שמונה במקומם. ההורים וכמובן שגם הרופאים עצמם דורשים את חזרתם של כל הרופאים המתפטרים להדסה כולל מנהלי המחלקה, ואילו הנהלת הדסה והמנכ"ל פרופ' זאב רוטשטיין לא מתכוונים לפטר לשם כך את ד"ר גולדשטיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x