$
משפט

בעלת מניות בבזק: על דירקטורים שלא קיבלו שכרם ישירות מהחברה - להחזירו

על פי מכתב שנשלח אתמול מחברת לייטקום לשאול אלוביץ' נטען כי אם בזק לא תענה לדרישה זו, החברה תגיש לבית המשפט בקשה לאישור תביעה נגזרת בעניין. המכתב נחתם במילים "מי שהולך לישון כשאלוביץ' ולא בזק משלם לו את השכר, שלא יתפלא שהוא מתעורר בחדר החקירות של הרשות לניירות ערך"

נעמי צורף ותומר גנון 09:4626.06.17

חברת לייטקום, בעלת מניות בבזק, דורשת מבזק לתבוע מכל הדירקטורים שלא קיבלו את שכרם ישירות מבזק, להשיב את כל התמורה שקיבלו לחברה, כך עולה ממכתב אשר נשלח אתמול לשאול אלוביץ', יו"ר דירקטוריון בזק. מהמכתב עולה, כי אם בזק לא תענה לדרישה זו, לייטקום תגיש לבית המשפט בקשה לאישור תביעה נגזרת בעניין.

 

 

 

המכתב, שנשלח על ידי עוה"ד שחר בן מאיר ויצחק אבירם מגולל את השתלשלות העניינים בין בזק ליורוקום אשר התקשרו בהסכם למתן שירותי ניהול למשך 3 שנים מיוני 2013. במסגרת ההסכם נקבע כי בזק תשלם ליורוקום עבור "שירותי דירקטורים" עבור הדירקטורים הבאים – פליקס כהן, עמיקם שורר, אור אלוביץ' ואורנה אלוביץ' פלד.

 

שאול אלוביץ' יו"ר בזק שאול אלוביץ' יו"ר בזק צילום: אוראל כהן

 

 

"המשמעות של פרק זה בהסכם ההתקשרות הינה כי למעשה 4 דירקטורים בחברה אינם מקבלים כלל וכלל שכר טרחה מאת החברה, כלומר לא החברה – אשר מעסיקה אותם כדירקטורים משלמת את שכרם, אלא, אם בכלל בעל השליטה משלם להם באמצעות חברת יורוקום את שכרם עבור היותם דירקטורים בבזק", נכתב.

 

בהמשך המכתב צוטט היועץ המשפטי של בזק שאמר במסגרת אסיפה כללית כי לחברה אין "השפעה או ידיעה על תשלומים המשולמים לדירקטורים על ידי בזק".

 

על פי הדוחות הכספיים של החברה, יורוקום תקשורת מספקת לבזק שירותי ייעוץ וניהול שונים החל משנת 2010. ביוני 2016, אושרה הארכת ההתקשרות לתקופה של 3 שנים בתמורה לסך מוערך של כ-6.4 מיליון שקל לשנה. בסך הכל, בשנת 2016 שילמה בזק 6.36 מיליון שקל ליורוקום. בהתאם להסכם הניהול, סך של 3.5 מיליון שקל מתוך דמי הניהול משולמים לאלוביץ' עצמו.

 

"ברור כי מדיניות התגמול של בזק לפיה בזק מעבירה סכום גלובלי לחברת יורוקום הנמצא בשליטה של אלוביץ' והוא מחליט כמה לשלם ומתי ולמי מהדירקטורים, הינה פסולה לחלוטין", נכתב. "אופן התגמול שקבעה החברה הינו פסול, הינו בלתי חוקי, הוא יוצר ניגוד אינטרסים מובנה והוא בלתי חוקי בהגדרה".

 

עוד צויין כי מדיניות תגמול אמורה להיקבע בהתאמה לנושאי משרה אחרים "והנה כאן בבזק אין כלל יכולת לבחון את ההתאמה בעניין זה שכן לבזק להצהרתה אין כלל מידע כמה מקבל בסופו של דבר כל אחד מנושאי המשרה הללו, אשר שכרם משולם להם ישורת מאלוביץ'".

 

עוד נכתב, כי אירועי הימים האחרונים והחקירות המתנהלות נגד נושאי משרה בכירים בבזק רק מצביעים ומעידים "עד כמה הממשל התאגידי בבזק הוא בבחינת 'לעז לרש', וכי נושאי המשרה רואים עצמם, בין היתר בגלל מדיניות תגמול פסולה זו, כמשרתים של בעל השליטה ולא כחייבים חובות אמון לחברה עצמה".

 

המכתב נחתם במילים "מי שהולך לישון כאשר אלוביץ' ולא בזק משלם לו את השכר, שלא יתפלא שהוא מתעורר בחדר החקירות של הרשות לניירות ערך".

 

מבזק לא נמסרה תגובה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x