$
משפט

המקורבת לאלוביץ' נכחה בכל הדיונים על עסקת בזק־yes

לינור יוכלמן, מזכירת בזק שנחקרה ברשות ני"ע, השתתפה בדיוני הוועדה הבלתי תלויה לבחינת רכישת yes. בזק: "לא היה לה שיקול דעת בהצבעות"

תומר גנון ונעמי צורף 08:1825.06.17

עורכת הדין לינור יוכלמן (42), שנחקרה שלשום (ו') ברשות ני"ע, ונחשבת מקורבת לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', השתתפה בעשרות דיוני הוועדה הבלתי תלויה שהקים דירקטוריון בזק כדי לבחון את עסקת בעלי העניין שבמסגרתה נרכשו מניות yes מיורוקום שבשליטת אלוביץ' - כך עולה מהפרוטוקולים של דיוני הוועדה הבלתי תלויה שדנה בעסקה המיזוג בין בזק ל־yes. בראש הוועדה עמד יצחק אידלמן.

 

 

 

יוכלמן השתתפה בישיבות הוועדה הבלתי תלויה מתוקף תפקידה בחברה - הממונה על האכיפה ומזכירת בזק. עיון בפרוטוקולים מעלה שעיקר ההתבטאויות שלה היו בנושאים טכניים ומינהליים. יוכלמן מחזיקה במקביל גם ייפוי כוח מטעם חברת ביקום שבשליטת אלוביץ' להצבעות באסיפה הכללית.

 

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ'

 

יוכלמן משמשת בתפקיד מאז 2007. בחודש מרץ האחרון דיווחה החברה כי היא מונתה ליועצת המשפטית למטה החברה. לטענת בזק, מדובר במינוי שבוצע עם הקמת המטה החדש במקביל למינויים נוספים. בנוגע לקרבתה של יוכלמן לאלוביץ', טוענים בבזק כי השניים לא הכירו לפני שהחלו לעבוד יחד בחברה. על פי החברה, יוכלמן גויסה לבזק לפני כעשור בתקופת בעלי השליטה הקודמים של החברה, קבוצת סבן־אייפקס־ארקין.

 

לפני הגעתה לבזק שימשה יוכלמן כמזכירת חברת הפניקס וכעוזרת משפטית לנשיאות בית משפט השלום בתל אביב, השופטות זיווה הדסי הרמן ועדנה בקנשטיין. יוכלמן היא בעלת תואר ראשון במשפטים ובמינהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

 

 

מבזק נמסר בתגובה לכך שיוכלמן השתתפה בדיוני הוועדה הבלתי תלויה כשהיא מחזיקה במקביל יפויי כוח להצבעות באסיפה הכללית מטעם ביקום שבשליטת אלוביץ' כי: "מזכירת החברה מקבלת הוראות הצבעה מכלל בעלי המניות בחברה, ובכלל זה הגופים המוסדיים השונים, ביקום ואחרים. מדובר בהצבעה על פי הוראות המתקבלות במזכירות החברה מכל הגופים המצביעים, ללא הפעלת כל שיקול דעת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x