$
משפט

רשות ני"ע תחקור דירקטורים ב-yes על שינוי נוסחת הבונוס של רון אילון

נוסחת התגמול של מנכ"ל yes שונתה בתחילת שנת 2016 על ידי הדירקטוריון, כך שרבע ממנה נקשר לעמידה ביעד התזרים החופשי. אילון גרף חצי מיליון שקל על עמידה ביעד זה, על פי החשד תוך שהוא מבצע מניפולציות בדו"חות הכספיים של החברה כדי להגיע ליעד. מי שהרוויח מעמידה ביעדי התזרים של yes היה גם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', שחברת יורקום שבשליטתו קיבלה בשל כך עשרות מיליוני שקלים נוספים מקופת בזק. אלוביץ', בנו, כלתו ומקורבו הם חברי דירקטוריון yes

תומר גנון 15:3923.06.17

פרשת בזק: רשות ניירות ערך תחקור בימים הקרובים חברים בדירקטוריון yes לגבי שינוי נוסחת הבונוס של מנכ"ל החברה, רון אילון, במהלך שנת 2016. דירקטוריון yes כלל בתקופה הרלוונטית לחקירה (2015-2016) את בעל השליטה בבזק ויו"ר yes, שאול אלוביץ'; את בנו, אור אלוביץ'; את אישתו של אור, אורנה אלוביץ'-פלד; את מקורבו של אלוביץ', עמיקם שורר, שמונה לאחרונה למנהל פעילות אסטרטגיה ופיתוח עסקי בבזק; וכן את פליקס כהן, טלי סימון ועמי ברלב.

 

 

 

 

 

ככל הידוע, חקירתם של חברי דירקטוריון - שחלקם כמו שאול אלוביץ' ובנו אור נחקרו באזהרה כבר השבוע ברשות בחשד לביצוע עבירות מרמה ודיווח - תתמקד בשיקולים שעמדו בבסיס החלטת דירקטוריון yes בתחילת 2016 לערוך שינוי בנוסחת הבונוס של אילון, כך ש-25% ממנה תהיה מבוססת על עמידה ביעד התזרים החופשי (סולו) של yes. בשנת 2015, נוסחת הבונוס של אילון לא כללה רכיב של עמידה ביעד התזרים החופשי.

 

 

מימין: שאול אלוביץ' ורון אילון מימין: שאול אלוביץ' ורון אילון צילום: אלי דסה, יח"צ

 

 

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט" רשות ני"ע חושדת כי אילון פעל לנפח את תזרים המזומנים החופשי של חברת הלוויין כדי לקבל את הבונוס. על פי הדו"חות הכספיים של החברה, אילון קיבל בשנת 2016 בונוס מותנה ביצועים וכן מענקים מיוחדים בהיקף של שני מיליון שקל, כאשר רבע מהסכום - כחצי מיליון שקל - נגזר מעמידה ביעד תזרים המזומנים החופשי של חברת הלוויין. כלומר, שאיילון גזר קופון אישי של חצי מיליון שקל על עמידה ביעד התזרים ב-2016 - מרכיב שהוכנס לנוסחת הבונוס שלו שונה רק בתחילת אותה שנה.

 

מי שהרוויח בצד השני מעמידה מיעד התזרים החופשי של yes הוא בעל השליטה בבזק ויו"ר yes, שאול אלוביץ'. על פי החשד של הרשות, דו"חות yes "בושלו" על מנת שהחברה תעמוד ביעדי תזרים המוזמנים החופשי שנקבעו בעסקת בזק-yes. יעדים אלו היו קריטיים לבעל השליטה ויו"ר בזק, שאול אלוביץ', כדי שחברת יורוקום שבשליטתו תקבל עשרות מיליוני שקלים נוספים מקופת בזק, וזאת בתמורה למניות yes שנמכרו לחברת הטלפונים במרץ 2015. כאמור, מי שיושב בדירקטוריון yes הם בני משפחה ומקורבים לאלוביץ'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x