$
משפט

מנכ"לית בזק לעובדים: "ידענו משברים מסוגים שונים, ותמיד הצלחנו לצאת מהם"

סטלה הנדלר, שנחקרה בימים האחרונים בפרשת שאול אלוביץ' פנתה לעובדי החברה בפוסט שהעלתה בפייסבוק: "החקירה המדוברת אינה משפיעה על הפעילות של החברה. בזק תמשיך להיות מקור גאווה לכולנו"

שירות כלכליסט 19:0222.06.17

מנכ"לית חברת בזק סטלה הנדלר, שנחקרה בימים האחרונים, שלחה מכתב לעובדי החברה על רקע חקירת רשות ניירות ערך שבה נתונה חברת התקשורת.

 

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה הנדלר כך: "ימים לא פשוטים עוברים עלינו בבזק, מאז החלה החקירה. היום פניתי לעובדי החברה וכך כתבתי להם: 'עובדות ועובדים יקרים, אתם וודאי ערים לחקירה של הרשות לניירות ערך.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

'חשוב לי לפנות אליכם, על מנת להדגיש כי החקירה המדוברת אינה משפיעה על הפעילות של החברה. נמשיך לפעול באותה המחוייבות כדי לעמוד במשימות שלנו בכל ההיבטים: החל בפיתוח התשתיות, דרך השקעה בחדשנות ובשירותים מתקדמים וכלה בשירות הלקוחות שלנו.

 

'מוטלת עלינו האחריות לשמור על המובילות של בזק ולהמשיך ולהעניק שירות מצויין ללקוחותינו הפרטיים והעסקיים. אנחנו עובדי בזק ידענו משברים מסוגים שונים במהלך השנים, ותמיד הצלחנו לצאת מהם מחוזקים. אני משוכנעת כי כך יהיה גם עתה. בזק תמשיך להיות מקור גאווה לכולנו. שלכם, סטלה'".

 

 

סטלה הנדלר סטלה הנדלר צילום: ינאי יחיאל

 

מוקדם יותר היום פורסם כי רשות ניירות ערך חושדת כי מנכ"ל yes, רון אילון, פעל לנפח את תזרים המזומנים החופשי של חברת הלוויין כדי לעמוד ביעד הבונוס האישי שלו לשנת 2016. על פי הדו"חות הכספיים של בזק, אילון קיבל בשנת 2016 בונוס מותנה ביצועים וכן מענקים מיוחדים בהיקף של שני מיליון שקל, כאשר רבע מהסכום - כחצי מיליון שקל - נגזר מעמידה ביעד תזרים המזומנים החופשי של חברת הלוויין.

 

חקירת הרשות מתמקדת בעסקה שבה בזק רכשה את חברת הלוויין yes במרץ 2015. ככל הידוע ישנם שני כיוונים מרכזיים שנחקרים. הראשון, הליך אישור העסקה שבמסגרתה אישר דירקטוריון בזק לרכוש את מלוא מניות yes (50.2%) שהוחזקו על יד חברת יורוקום של אלוביץ', בתמורה ללמעלה ממיליארד שקלים. על פי החשד העסקה אושרה תוך מצגי שווא.

 

החשד השני, וככל הנראה המרכזי יותר, הוא שבוצעו מניפולציות בדו"חות חברת yes, וזאת על מנת להגדיל את התשלומים שתעביר בזק ליורוקום בתמורה למניות yes. חלק מהתשלומים בעסקה היו מותנים ביעדי תזרים המזומנים של yes, ועל פי החשד נושאי משרה בחברה פעלו על מנת שהחברה תעמוד ביעדים אלה כדי שיורוקום תקבל את התמורה המלאה. 

 

אתמול דווח כי עובדים נוספים ב-yes נחקרו ברשות ניירות ערך לגבי המניפולציות שנעשו לכאורה בדו"חות החברה. החוקרים הטיחו שלשום בחשודים שהם פעלו כדי להוציא במרמה כספים מקופת בזק. בין היתר טענו החוקרים שב-yes פעלו לדחות תשלומים לספקים שונים של החברה, וזאת על מנת להגדיל את תזרים המזומנים החופשי של yes.

 

בין הנחקרים בפרשה: שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, רון אילון, מנכ"ל חברת yes; מיקי ניימן, סמנכ"ל הכספים של yes; ואור אלוביץ', בנו של בעל השליטה ודירקטור בבזק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x