שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ח"כ אורן חזן הורחק לשבוע מהמליאה: "השפיל את ח"כ מיכל רוזין"

ח"כ רוזין ממרצ התלוננה על חזן בעקבות אירוע "שוברים שתיקה" בקריית אונו שבמהלכו נצמד אליה וצעק לעברה "פושטקית" ו"פחדנית". ועדת האתיקה קבעה כי הוא פגע בכבוד הכנסת ובכבוד חבריה

ynet 18:4419.06.17
ועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה היום (ב') את ח"כ אורן חזן (הליכוד) לשבוע ממליאת הכנסת מהוועדות לאחר שתקף בשידור חי את ח"כ מיכל רוזין ממרצ בכנס של "שוברים שתיקה" בקריית אונו. רוזין הגישה את הקובלנה בשל "התנהגות אלימה ומאיימת", וסיפרה כיצד חזן "נצמד אליה באופן אלים בעודו צועק באוזניי וקורא לעבר קריאות גנאי". בין היתר קרא לעברה "פושטקית", פחדנית", ועוד.

 

הוועדה קבעה כי מצפייה בשידור בערוץ 20 עולה כי חזן "נעמד בצמוד לח"כ רוזין במטרה לפוצץ את הראיון עמה, להוציאה משיווי משקל ומריכוז, ולא לאפשר לה כלל לומר את דבריה, ולא במטרה להתעמת איתה עימות לגיטימי על עמדותיה כפי שטען".

 

לפי הוועדה חזן הפר את כלל האתיקה הקובע כי "חבר הכנסת ישמור על כבוד הכנסת וכבוד חבריה", וציינה כי "אין זו הפעם הראשונה ואף לא השנייה שבה ועדת האתיקה דנה בקובלנות שעניינן התנהגותו של ח"כ חזן כלפי עמיתיו, כאשר בחלק מהמקרים אף הוטלו עליו סנקציות משמעתיות".

 

אורן חזן אורן חזן צילום: אוהד צויגנברג

הוועדה מסרה כי "חופש הביטוי של הח"כים לא נועד לרמוס לחלוטין את חופש הביטוי של עמיתיהם, תוך הטחת ביטויים מהסוג שהשמיע ח"כ חזן".

 

חזן מסר בתגובה: "צר לי שכנסת ישראל הפכה לכלי שרת בידי אנשי השמאל הקיצוני ושוברים שתיקה. להרחיק אותי בגין כך שיצאתי נגד הארגון הבוגדני והשפל הזה שוברים שתיקה - או יותר נכון 'שוברים את צה"ל' ונציגיו זה הישג גדול לשונאי ישראל ולמחבלים. אישית אני גאה על כך שזעקתי את זעקת החיילים ושמרתי על כבודם של חיילי צה"ל ושל מדינת ישראל".  

 

"אני קורא לראש הממשלה לשים סוף להליכה שמאלה. כשחנין זועבי ושוברים שתיקה מקבלים מדליות וחברי כנסת ימניים מורחקים בגלל שמירתם על האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל - נחצה הגבול והגיע הזמן לעשות לזה סוף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x